100 tysięcy kontroli miesięcznie przeprowadza warszawscy kontrolerzy biletów

100 tysięcy kontroli miesięcznie przeprowadza warszawscy kontrolerzy biletów
fot. ZTM

Zarząd Transportu Miejskiego planuje uzupełnienie liczby kontrolerów biletów. Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, której pracownicy będą sprawdzali czy pasażerowie organizowanej przez ZTM komunikacji płacą za przejazdy.

Choć liczba kontrolerów i przeprowadzonych kontroli wzrośnie, to ZTM nie będzie musiał się zajmować zatrudnianiem dodatkowych kontrolerów oraz prowadzeniem potem ich obsługi administracyjno-kadrowej. Będzie miał przy tym pełną kontrolę i nadzór nad jakością świadczonych usług.

Kontrolerzy zatrudnieni przez firmę będą sprawdzać bilety przez wszystkie dni tygodnia przez cały czas funkcjonowania komunikacji miejskiej. W dni robocze będzie ich co najmniej 20. W soboty, niedziele i święta – co najmniej 8. Każdego miesiąca kontrolerzy zatrudnieni przez wybraną w przetargu firmę będą musieli wykonać co najmniej  107 100 kontroli.

Każdy kontroler zatrudniony do sprawdzania biletów na zlecenie ZTM będzie musiał być pełnoletni, być nie karany, mieć dobry stan zdrowia, wykazywać się kulturą osobistą i odpornością na stres. Bardzo ważna będzie również umiejętność pracy w zespole. Kontrolerzy również będą musieli wykazać się minimum średnim wykształceniem oraz znajomością języków obcych – tłumaczy ZTM.

Grzybu

Komentarze