Za bilety KM w końcu zapłacimy kartą

Dzień bez samochodu, za darmo pociągiem KM

Koleje Mazowieckie wprowadzają nowe możliwości zakupu biletów. W najbliższym czasie za przejazd będzie można zapłacić przez Internet albo kartą płatniczą u kierownika pociągu.

Pasażerowie Kolei Mazowieckich apelują do spółki o wprowadzenie biletomatów w pociągach. Takie urządzania są już od dłuższego czasu dostępne w większości stołecznych autobusów i tramwajów, a także w pociągach SKM. Biletomatów brakuje jednak w taborach Kolei Mazowieckich, gdzie ułatwiłyby zakup biletu w ostatniej chwili. Chodzi możliwość nabycia biletu tuż po wejściu do pociągu. Kolejarze mówią, że projekt musi poczekać, bo ważniejsze są inne rozwiązania.

– Podróżni mają wiele możliwości zakupu biletów, począwszy od tradycyjnego kupna biletu w okienku na stacji, jest również możliwość zakupu w biletomatach stacjonarnych na stacjach i przystankach kolejowych, a także możliwość zakupu poprzez aplikację SkyCash. Dodatkowo biletomaty, które posiadamy, pełnią funkcję infokiosku, gdzie można sprawdzić rozkład jazdy i dowiedzieć się o promocjach – mówi Donata Nowakowska, rzeczniczka prasowa Kolei Mazowieckich.

Oprócz tego spółka planuje wprowadzenie nowych płatności za przejazd pociągiem.

– Tę szeroką sieć sprzedaży biletów chcemy dodatkowo rozszerzyć o możliwość sprzedaży przez Internet, jak również o możliwość zakupu biletów w formie bezgotówkowej, czyli na przykład za pomocą karty płatniczej – dodaje Donata Nowakowska.

Jak zapowiadają Koleje Mazowieckie, nowe płatności powinny zostać wprowadzone w ciągu miesiąca.

Grzybu

Komentarze