CopyCamp 2017
VI edycja organizowanej przez Fundację Nowoczesna Polska międzynarodowej konferencji o społecznych i ekonomicznych aspektach prawa autorskiego – CopyCamp.
Wstęp na CopyCamp jest wolny, wymagana jest tylko wcześniejsza rejestracja na stronie konferencji:link Konferencja odbędzie się w dniach 28-29 września w Kinie Praha. Uwaga: tegoroczna edycja konferencji odbywać się będzie wyłącznie w języku angielskim.
To konferencja o prawie, ale nie konferencja prawnicza. Tegoroczna edycja skupia się na praktycznym znaczeniu rosnącego wykorzystania cyfrowych informacji i danych nie tylko w obszarze kultury, edukacji, nauki czy technologii, ale też w takich obszarach, jak zdrowie, medycyna czy żywność.
W tym roku na CopyCampie zgromadziliśmy grono 60 międzynarodowych prelegentów reprezentujących taką właśnie szeroką perspektywę. Wystąpi m.in. Julia Reda, posłanka do Parlamentu Europejskiego z ramienia Partii Piratów, która otworzy sesję wystąpień poruszających rozmaite tematy związane z trwającą reformą prawa autorskiego UE. James Love, dyrektor Knowledge Ecology International, będzie mówił o propozycji międzynarodowej współpracy w zakresie publicznego wsparcia badań nad lekami na raka. Ariele Elia, kuratorka z nowojorskiego Fashion Institute of Technology, wystąpi z prelekcją dotyczącą zapożyczeń w modzie. Nick Briz oraz Antonio Roberts, artyści i performersi, którzy w swojej twórczości wykorzystują możliwości jakie stwarzają nowe media i technologie, opowiedzą o swoich praktycznych doświadczeniach z prawem autorskim. Aaron Perzanowski, autor książki „The End of Ownership” opowie o wpływie prawa autorskiego na prawo własności. Krishna Ravi Srinivas opowie z kolei o tym jak idea open source jest wykorzystywana w rolnictwie do przeciwdziałania problemom wynikającym ze stosowania praw wyłącznych do nasion. W programie są także sesje poświęcone takim tematom jak dygitalizacja dziedzictwa, praktyki funkcjonowania formalnych i nieformalnych instytucji kultury, ponowne wykorzystanie informacji sektora publicznego, jak również maszynowej analizie tekstów i danych.
Wystąpieniom konferencyjnym towarzyszą praktyczne warsztaty o tematyce interesującej z punktu widzenia osób korzystających z technologii informacyjnych. Warsztaty odbędą się w Centrum Kreatywności Targowa
Szczegółowy program: link
Konferencja została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji oraz Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.
- Koncert „Wspólna Niepodległa” na 11 listopada - 7 listopada 2024
- STAND – UP w Lolku! - 20 października 2024
- Festiwal Klasyka Warszawy 2024 - 9 października 2024