Jarmark Bożonarodzeniowy na pl. Wilsona już w ten weekend.

FOT. ALINA GAJDAMOWICZ / AGENCJA GAZETA

Już dzisiaj, 22 listopada na pl. Wilsona poczujemy atmosferę świąt. Jarmark Bożonarodzeniowy na Żoliborzu to świetna okazja do kupienia świątecznych prezentów oraz spróbowania tradycyjnych polskich – i nie tylko – przysmaków.

Tak jak rok temu, obok kina Wisła na pl. Wilsona staną kolorowe stragany ze świątecznymi ozdobami, przysmakami regionalnymi i rękodziełem z całej Polski i nie tylko. W Żoliborskim Jarmarku Bożonarodzeniowym weźmie udział 26 wystawców z naszego kraju, a także Litwy, Białorusi, Chorwacji i Izraela. Będzie okazja, aby spróbować rozgrzewającego grzańca galicyjskiego, gorącej czekolady, wileńskich chlebów czy tradycyjnych serów korycińskich. Na stoiskach z pewnością znajda się też dobre pomysły na świąteczne prezenty. Uwagę przyciągną m. in. litewskie wyroby z wełny, rękodzieło, artykuły z drewna, wyroby klasztorne, Krakowskie Dziadki, ceramika z Bolesławca.

Na miejscu odbywać się będą także koncerty kolęd. Jarmark będzie czynny do 22 grudnia br. w godzinach od 10:00 do 19:00.

żródło: wawalove.pl

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze