Kolejne Orange Warsaw Festival zorganizuje AlterArt od Open’era

Kolejne Orange Warsaw Festival zorganizuje AlterArt od Open'era

Orange i Alter Art łączą siły. Open’er Festival, flagowa impreza Alter Artu, zyskuje od teraz nowego głównego sponsora oraz dopisek „powered by Orange” w nazwie. Agencja zajmie się natomiast bookingiem artystów na Orange Warsaw Festival. Dlaczego obie strony na tym skorzystają? Organizatorom Open’era dokucza brak pieniędzy, za to OWF miał w opinii wielu w ostatnich latach problemy z line-upem. Zarzucano im zły dobór wykonawców, który w efekcie prowadził do tego, że impreza mająca w teorii ogromny potencjał, wciąż nie mogła okazać się sukcesem.

Mikołaj Ziółkowski ogłaszając w ubiegłym roku pierwsze gwiazdy Open’era 2015 na antenie radiowej Trójki mówił, że festiwale czeka swego rodzaju reorganizacja związana m.in. z rosnącymi honorariami artystów. Szef Alter Artu, organizatora Open’era, krakowskiego Live Music Festivalu, a także zawieszonego chwilowo Selectora tłumaczył, że w przyszłości na festiwalach zobaczymy mniej gwiazd, gdyż te stają się dla organizatorów po prostu zbyt drogie. W przypadku imprez kilkudniowych publiczność będzie mogła liczyć na topowego headlinera, ale line-upy uzupełnią artyści występujący za niższe stawki. Wsparcie sponsora może pomóc „dopakować” line-up Open’era.

Open’er Festival powered by Orange odbędzie się w przyszłym roku w dniach 29 czerwca – 2 lipca, na pierwsze informacje dotyczące Orange Warsaw Festivalu 2016 wciąż czekamy.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze