Konkurs na wykonawcę murali na 'patelni’

Konkurs na wykonawcę murali na 'patelni'

Miasto ogłasza konkurs na operatora ścian placu, znajdującego się przy wejściu do stacji Metra Centrum. Nowy gospodarz powinien wykazać się kreatywną koncepcją zagospodarowania warszawskiej „patelni”. Oferty można składać do środy, 9 sierpnia, do godz. 12.00.

Plac przed Metrem Centrum, to przestrzeń ściśle związana z miastem, którą każdy zna. Codziennie odwiedzana jest przez tysiące warszawiaków i przyjezdnych. Jej stałym elementem jest zmienność murali zdobiących przestrzeń wokół, która trwale łączy się ze sztuką uliczną.

 Chcemy oddać patelnię w ręce ludzi, którzy będą potrafili umieszczać na murach treści estetyczne i zajmujące. Ściany patelni pracują 24 godziny na dobę, bo są w sercu miasta – mówi Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta.

Pojawiające się na patelni murale wzbudzają szeroki odzew. Nigdy nie są przypadkowe i zawsze niosą ze sobą pewien przekaz. To sztuka, historia i idea w jednym. Wśród tych, które najbardziej zapadły w pamięć można wymienić chociażby dzieło, które powstało z okazji otwarcia Muzeum Warszawy, czy mural „Żonkile” Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a także „Hello 2017 #SylwesterWarszawa”.

Koncepcja zagospodarowania wspomnianej przestrzeni miejskiej, powinna zakładać jej ożywienie poprzez projekcję nastawioną na interakcję sztuki z widzem. Realizowane murale mają wywoływać pozytywne skojarzenia z Warszawą, jako miastem otwartym i zachęcającym do działania. Powinna je cechować wysoka wartość artystyczna i estetyczna.

Wyłoniony operator, działający z ramienia m.st. Warszawy, dysponować będzie ścianami patelni przy wejściu do stacji metra Centrum od dnia podpisania porozumienia do 16 sierpnia 2018r. Nowy gospodarz wykona siedem murali, z czego cztery według projektów własnych, a trzy według projektów przesłanych przez miasto. Murale będą musiały uzyskać akceptację Wydziału Ochrony Krajobrazu Miasta.

W konkursie mogą wziąć udział podmioty, których działalność związana jest ze sztuką street art-u, w szczególności organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 z późn. zm.).

Regulamin TUTAJ.

Grzybu

Komentarze