Muzeum Kolejnictwa do likwidacji

Muzeum Kolejnictwa do likwidacji
Muzeum Kolejnictwa, Warszawa (fot. wikipedia.org by wassen, Licencja CC 3.0)

Chodzi przede wszystkim o zmiany prawne. Muzeum zmieni się w instytucję o nazwie Stacja Muzeum. Docelowo za kilka lat będzie się mieścić na warszawskich Odolanach.

Jednak na razie dla osób, które odwiedzają muzeum przy ulicy Towarowej, nic się nie zmieni. Jak mówi Mikołaj Królikowski z muzeum, nastąpi jedynie krótka przerwa w działalności placówki. Od 21 marca do 31 marca muzeum będzie zamknięte dla zwiedzających.
Pierwszego kwietnia, już po inwentaryzacji zbiorów, placówka zostanie otwarta pod nową nazwą. Ekspozycja będzie ta sama. Nie wiadomo jeszcze, jakie będą ceny biletów. To wszystko poznamy w dniu ponownego otwarcia muzeum już pod nazwą Stacja Muzeum.
Nową lokalizację dla muzeum na Odolanach zaproponowały Polskie Koleje Państwowe. Teren trzeba jeszcze zmodernizować i przystosować do wystawiania ekspozycji. Termin oddania nowego muzeum nie jest jeszcze znany.
W dotychczasowej lokalizacji przy ulicy Towarowej powstanie kompleks biurowy. Ma być też przywrócony ruch kolejowy na stacji Warszawa Główna. W budynkach dawnej stacji mieści się dziś Muzeum Kolejnictwa.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze