Nielegalne reklamy znikają z ulic Warszawy

Nielegalne reklamy znikają z ulic Warszawy
fot. UM Warszawa

Zarząd Dróg Miejskich skontrolował w lutym blisko 120 ulic, a na nich 1040 reklam – ujawniając i usuwając te nielegalne.

W wyniku działań usuniętych zostało 107 reklam, w tym cztery nośniki umieszczone na przyczepach samochodowych oraz trzy reklamy na samochodach. Wszczęto 56 postępowań administracyjnych zmierzających do ukarania właścicieli nielegalnych nośników oraz wydano 43 decyzje administracyjne nakładające kary.

Kontrole, które prowadzone przez ZDM są bardzo często wynikiem wcześniejszych zgłoszeń od mieszkańców. Najprostszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem w jaki warszawiacy informują o nielegalnych reklamach, używając aplikacji, strony internetowej lub telefonu jest Miejskie Centrum Kontaktu 19115.

Usunięte nośniki reklamowe trafiają do magazynu ZDM, gdzie czekają na właściciela. Kierowana jest do niego prośba o odbiór. Naliczane są także koszty usunięcia, transportu i przechowywania, które właściciel musi pokryć. Nośniki nieodebrane lub takie, których właściciela nie udało się ustalić, są sukcesywnie utylizowane.

W 2016 roku ZDM przeprowadziło 8322 kontrole. Przeanalizowano 5221 reklam, z których 1452 zostały usunięte.

Grzybu

Komentarze