Pomysł na rondo na pl. Unii Lubelskiej

Pomysł na rondo na pl. Unii Lubelskiej

Zielone Mazowsze przedstawiło wizję nowego pl. Unii Lubelskiej. Miałyby się tam pojawić m.in. węższe jezdnie i ścieżki rowerowe. Łukasz Puchalski, szef Zarządu Dróg Miejskich, twierdzi, że prace mogą rozpocząć się w przyszłym roku.

Przebudowa jezdni pozwoliłaby całkowicie zlikwidować sygnalizację świetlną. Tylko z al. Szucha i Puławskiej kierowcy wyjeżdżaliby na plac dwoma pasami ruchu, z pozostałych ulic – jednym pasem. Również wszystkie zjazdy byłyby jednopasowe i wyposażone w progi zwalniające. W dodatku na Polnej, Bagateli i Klonowej jezdnia zostałaby podniesiona do poziomu chodnika.

– Doświadczenia pokazują, że zjeżdżanie z rond dwoma pasami ruchu jest niebezpieczne, głównie dla pieszych – przekonuje w rozmowie z Gazetą Wyborczą Maciej Sulmicki, prezes Zielonego Mazowsza.

Projekt Zielonego Mazowsza będzie omawiany na najbliższym spotkaniu Komisji Dialogu Społecznego ds. Transportu. Szef ZDM zapowiada, że po dyskusji zleci w tym roku badania ruchu na pl. Unii i przygotowanie szczegółowej koncepcji remontu.

– To duże wyzwanie, ale prace są możliwe już w 2017 roku – przewiduje Łukasz Puchalski.

LINK DO SZCZEGÓŁÓW 

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze