Rozbudowa II linii metra w kierunku Bemowa

Rozbudowa II linii metra w kierunku Bemowa

Ujawnione stacje, które są w planach to: „Płocka” znajdująca się pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; „Młynów”, planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz „Księcia Janusza” pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza.

Umowę na wybudowanie trzech stacji II linii metra podpisano w czwartek z turecką firmą Gulermak – stacje przebiegną z ronda Daszyńskiego w kierunku Bemowa. Koszt inwestycji to ponad 1,1 mld zł. Wykonawca ma 38 miesięcy aby wywiązać się z umowy. W kierunku zachodnim wybudowane zostanie ok. 3,4 km podziemnej kolei. Planowane stacje to: „Płocka” umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; „Młynów”, planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz „Księcia Janusza” pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza.

Umowę ws. inwestycji w czwartek na terenie stacji II linii metra „Rondo ONZ” podpisali: Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego i mgr. inż. Mustafa Tuncer, dyrektor polskiego oddziału Gulermak Agir Sanayi Insaat Ve Taahhut A.S., w obecności prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Prezydent poinformowała, że podpisana jest już także umowa o współfinansowaniu z Unii Europejskiej.

Metro ma ogromne znacznie przede wszystkim dla dzielnic, przez które przechodzi. To bardzo istotny czynnik miastotwórczy – powiedziała Gronkiewicz-Waltz, podkreślając, żemetro sprzyja prywatnym inwestycjom, powstają nowe bura i mieszkania. Zwracała też uwagę na znaczenie budowy metra poza centrum miasta. – Metro jest najszybszym i najbardziej ekologicznym środkiem transportu – podsumowała. Planowane stacje mają być gotowe pod koniec 2019 roku. – Niestety, wcześniej przewidziane są duże utrudnienia dla mieszkańców – zapowiedział burmistrz dzielnicy, Krzysztof Strzałkowski.

Grzybu

Komentarze