Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce

Planując zakup lub wynajem mieszkania czy domu, lub tylko udając się do kogoś na imprezę czasami sobie myślimy, że fajnie byłoby wiedzieć czy dana okolica jest w miarę bezpieczna. Miejsca w których bywa niebezpiecznie są zazwyczaj znane, ale mieszkańcy będą zawsze mówić że to tylko zła reputacja, a dostać po głowie można wszędzie. Teraz sami sprawdzimy okolice dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce.

Warszawa, jak każde inne większe miasto ma także miejsca gdzie często dochodzi do kradzieży, bójek. Często też słyszy się że tu czy tam lepiej nie zostawiać samochodu. Niestety bywa tak, że takie informacje docierają do nas za późno dlatego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wraz z Policją i innymi służbami powołało do życia portal, który stworzono właśnie po to, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom nie tylko obywateli, ale także właśnie służb wszelakich. Chodzi o to, że Policja zazwyczaj ma wiedzę o tym, gdzie dokonywane są najczęściej rozboje, kradzieże, gdzie dochodzi do awantur domowych, włamań, etc. Problemów doświadczają także pracownicy Pogotowia Ratunkowego i Straży Pożarnej. Nie raz zdarzało się, że wezwani na interwencję zostali oni nie tylko zaatakowani słownie, ale też czasem salwowali się ucieczką przed pobiciem czy obrzuceniem kamieniami.

Co więcej, dane będą wprowadzane nie tylko przez policję, ale również przez mieszkańców! Takie właśnie funkcje społecznościowe mają nakłonić obywateli do współpracy, dzięki czemu łatwiej będą mogli oni weryfikować działania policji, która deklaruje sprawdzanie tego typu zgłoszeń.

Dzięki zgłoszeniom łatwiej będzie oznaczyć obszary, które powinny być objęte częstszymi patrolami funkcjonariuszy, co powinno przełożyć się na zwiększenie bezpieczeństwa. Jeśli jeszcze zostaną wprowadzone kamery na mundurach policji, to może faktycznie okaże się, że będziemy czuć się w swojej, a także obcej okolicy bezpieczniej.

Grzybu

Komentarze