Google Campus Warsaw otwarty!

Google Campus Warsaw otwarty!

Wymiana wiedzy, spotkania z ekspertami, szkolenia i warsztaty – z takich możliwości będą mogli korzystać młodzi przedsiębiorcy w uruchomionym w czwartek w stolicy Google Campus Warsaw.

– Campus Warsaw nie ma na celu inwestycji w startupy. Najbardziej ucieszymy się, gdy campus przyczyni się do stworzenia nowych miejsc pracy, tak jak stało się to w wypadku już otwartych campusów – powiedział szef warszawskiego Campusu Rafał Plutecki.

z19209582Q,Campus-Warsaw

Campus znajduje się na warszawskiej Pradze. Jest pierwszym tego typu miejscem w Europie Środkowo-Wschodniej i piątym działającym na świecie. Na trzech piętrach na terenie Centrum Praskiego Koneser znajdują się kawiarnia oraz sale, w których mają się odbywać szkolenia, warsztaty, czy wykłady.

Choć Campus formalnie rozpocznie działalność 23 listopada, to – jak poinformował Plutecki – zarejestrowało się i tym samym wyraziło chęć uczestnictwa w planowanych wydarzeniach 1400 osób o 35 narodowościach, w tym 21 proc. kobiet.

 

Poza warszawskim Campusem na świecie działają podobne ośrodki w Madrycie, Londynie, Tel Awiwie i Seulu. Planowane jest także otwarcie w Sao Paulo.

– Otwarcie Campus Warsaw jest kolejnym krokiem Google w kierunku wspierania Polski i regionu. Campus jest przeznaczony dla wszystkich – każdy może tu przyjść, wymienić się wiedzą, rozmawiać, spotkać się z ekspertami – mówił podczas uroczystości otwarcia prezes Google na Europę Matt Brittin.


z19209584Q,Campus-Warsaw

Brittin poinformował, że cztery działające do tej pory Campusy mają łącznie 70 tys. członków i przyczyniły się do powstania ponad 4,6 tys. miejsc pracy.

Wszystkie szczegóły dotyczące działalności Campus Warsaw można znaleźć pod adresemcampus.co/warsaw. Wystarczy się zarejestrować – członkostwo jest bezpłatne – i można uczestniczyć we wszystkich wydarzenia organizowanych w Campusie.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze