Jest pozwolenie na budowę wieżowca o wysokości 310 metrów

Jest pozwolenie na budowę wieżowca o wysokości 310 metrów

To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Warszawie. Ratusz wydał Stołeczny wydał decyzję o warunkach zabudowy dla wieżowca, który, wraz z iglicą, będzie mógł osiągnąć wysokość 310 metrów. Być może jeszcze w tym roku HB Reavis ujawni pierwsze wizualizacje inwestycji.

Bez-tytuł

To będzie najwyższy budynek w Warszawie i w Polsce. Po ponad 60 latach dominacji Pałac Kultury i Nauki straci rangę najwyższego budynku w kraju. Przypomnijmy, że pałac ma wraz z iglicą 237 metrów wysokości. Teraz, jak wszystko wskazuje, ten tytuł może przejąć wieżowiec u zbiegu Chmielnej i al. Jana Pawła II. Według nieoficjalnych informacji inwestor przedstawił projekt wieżowca mieszkańcom okolicznych wspólnot mieszkaniowych przy ulicy Chmielnej i Złotej na specjalnym spotkaniu w połowie tego roku.

Słowacy mieli zgodę na budowę 130 metrowego wieżowca, ale zabiegali o budowę wyższego budynku. Udało się. Ratusz wydał warunki zabudowy dla budynku o wysokości do 235 metrów. Na kupionej od PKP kilka lat temu działce ma stanąć kompleks trzech budynków W głębi działki, wzdłuż Chmielnej mają stanąć dwa niższe budynki, które w przyszłości wraz z kompleksem biurowo – usługowym Centralna Park utworzą wielkomiejski plac w kształcie rotundy. W samym narożniku ulicy Chmielnej i Jana Pawła II ma według decyzji o warunkach zabudowy, do której dotarł serwis eurobuild.pl ma to być budynek, którego wysokość ma rosnąć kaskadowo od 180 do 230 metrów. Wieżowiec ma być dodatkowo zwieńczony gigantyczną 80-metrową iglicą. Wieżowiec projektuje światowej sławy architekt Norman Foster.

hotel_centralna_park9-1156x745

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze