Aplikacja WarsawTour pomoże Ci odkryć Warszawę

Aplikacja WarsawTour pomoże Ci odkryć Warszawę

Rozwiązania mobilne coraz częściej zastępują tradycyjne przewodniki turystyczne. Warszawska aplikacja WarsawTour umożliwia nowoczesnym turystom z łatwością odnaleźć najatrakcyjniejsze miejsca w stolicy.

WarsawTour to oficjalny przewodnik mobilny, przygotowany z myślą o polskich i zagranicznych turystach przez Stołeczne Biuro Turystyki. Aplikacja działająca zarówno offline jak i online pozwala zaplanować zwiedzanie Warszawy według indywidualnych zainteresowań, wybierając jeden z 16 tematów spacerów. To użytkownik decyduje, czy chce zapoznać się z niezwykłą historią Warszawy idąc śladami Powstania Warszawskiego, Judaików czy miejsc związanych z Janem Pawłem II. Może także nacieszyć oczy sztuką w muzeach, przeżyć sportowe emocje, czy po prostu odpocząć lub zasmakować w tutejszej kuchni. A może połączyć przyjemne z pożytecznym i np. do trasy poświęconej Fryderykowi Chopinowi dołączyć wypoczynek nad Wisłą? Aplikacje daje możliwość łączeniu dwóch różnych tras w jedną.

Obiekty z wybranych kategorii zostają odznaczone na mapie oraz rozwijanej liście, tworząc trasę zwiedzania. Wykorzystanie geolokalizacji GPS pozwala łatwo określić lokalizacje w przestrzeni miasta a także otrzymywać informacje o atrakcjach w pobliżu. Opisy poszczególnych punktów zwiedzania, zawierają praktyczne informacje, np. o godzinach otwarcia oraz zdjęcia wybranych atrakcji, które pozwolą mobilnym turystom w pełni odkryć uroki miasta. Łącząc się z internetem można wyznaczyć trasę do wybranej atrakcji, uzyskać informację o dojeździe do niej środkami komunikacji publicznej, a także bezpośrednio przejść do strony www obiektu.

WarsawTour obecnie w wersji polskiej i angielskiej (język jest wybierany automatycznie zgodnie z ustawieniami urządzenia) jest dostępna na urządzeniach z systemami iOS i Android. Aplikacja jest dostępna w sklepach AppStore i Play a także pod adresem app.warsawtour.pl.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze