Dzisiaj PIW uruchamia internetowy antykwariat

Dzisiaj PIW uruchamia internetowy antykwariat

Setki tytułów, w tym również lektury szkolne, książki naukowe, beletrystyka, poezja i słynne serie od dzisiaj zamieścił w internetowym antykwariacie Państwowy Instytut Wydawniczy.

Już w listopadzie 2015 r. powstał pomysł utworzenia takiej placówki, po tym jak PIW zorganizował pierwszy po wielu latach kiermasz na ul. Foksal, na którym wystawiono książki z magazynu wydawnictwa.

Były to wspaniałe tytuły, wśród autorów znaleźli się klasycy polscy, zagraniczni i słynne serie. Kiermasz spotkał się z ogromnym zainteresowaniem czytelników. Pojawiły się jednak zastrzeżenia, że kiermasz odbywa się tylko w Warszawie i lubiane pozycje piwowskie nie są dostępne dla czytelników z całego kraju. Stąd nasza idea – udostępnienia listy tytułów w internecie – wyjaśnił w rozmowie z PAP Jędrek Biegański z działu promocji PIW.

Od 15

W poniedziałek o godz. 15. na stronie www.piw.pl/antykwariat znajdzie się wiele wspaniałych pozycji – zapewnił Biegański. Jak zauważył będą to takie rarytasy jak „Biblioteka Myśli Współczesnej” – słynna seria wydawnicza +-; znakomita, w twardych oprawach kolekcja literatury polskiej XX wieku, publikowana w latach 1994- 1996, a w niej tacy autorzy, jak Białoszewski, Wojaczek, Jastrun; dzieła zebrane Conrada z 1973/74 r.; utwory Witkacego, m.in. „Nienasycenie”, „Pożegnanie jesieni”, „W małym dworku”.

Wśród poszukiwanych przez czytelników tytułów znajdzie się też wybór poezji Leopolda Staffa pt.” Kto jest ten dziwny nieznajomy” dokonany przez Tadeusza Różewicza.

Inni autorzy

Ponadto w internetowym antykwariacie-sklepie PIW znajdą się książki takich autorów jak Jan Lechoń, Tadeusz Różewicz, Julian Przyboś, Emil Zegadłowicz, Władysław Broniewski, Zygmunt Krasiński, Jan Kochanowski, Aleksander Fredro, Cyprian Norwid, Henryk Sienkiewicz, Bolesław Prus, William Szekspir, William Faulkner, James Joyce, Henryk Ibsen, Fiodor Dostojewski, Umberto Eco, Susan Sontag, Bohumil Hrabal, Ernest Hemingway i wielu innych.

W kolejnym tygodniu lista bestsellerów w antykwariacie internetowym PIW – jak zapewnia dział promocji wydawnictwa – zostanie uzupełniona.

Otwarcie pierwszego w historii internetowego antykwariatu PIW-u jest elementem obchodów jubileuszu wydawnictwa.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze