Mamy pierwszą w Polsce saunę w kontenerze nad Wisłą

Mamy pierwszą w Polsce saunę w kontenerze nad Wisłą
fot. materiały prasowe

Pomimo nadchodzącej zimy, Warszawa stawia na rozrywkę i atrakcje nad Wisłą również w te mroźne dni. Jedna z klubokawiarni postanowiła funkcjonować cały rok, a do tego właśnie uruchomiono na brzegu saunę z widokiem na rzekę, która mieści się w specjalnie przystosowanym kontenerze. Chętni będą mogli również skorzystać z zadaszonych huśtawek.

To pierwsza w Warszawie inicjatywa tego typu. Znajdująca się nad Wisłą klubokawiarnia Rejs postanowiła dać mieszkańcom Warszawy możliwość spędzania czasu nad brzegiem „królowej rzek” przez cały rok. Jakie atrakcje ma dla nas lokal poza sezonem letnim? Okazuje się, że oprócz planowanych wydarzeń muzycznych będziemy tu mogli wziąć udział także w cyklu spotkań i warsztatów dotyczących Wisły.

Nam jednak najbardziej wpadł w oko pomysł urządzenia nad rzeką pierwszej w Polsce sauny, urządzonej w specjalnym kontenerze morskim. Jest w nim także prysznic i szatnia, więc nie musicie się martwić że rozbierać się trzeba jeszcze na dworzu. To sucha sauna fińska z dużym oknem, zapewniającym widok na Wisłę. Jej lokalizacja przy jedynym nad rzeką placu do ćwiczeń workoutowych oraz na trasie Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego daje możliwość skorzystania z obiektu bezpośrednio po aktywności sportowej. Saunę przetestowały już kilka dni temu „morsy”, tuż po przeprawieniu się przez rzekę.

Ponadto w czterech najchętniej odwiedzanych miejscach nad Wisłą można korzystać z ogólnodostępnych oświetlonych huśtawek, znajdujących się pod dachem. Zlokalizowane są na Płycie Desantu – na terenie Pomostu 511, przy moście Poniatowskiego – przy Babim Lecie, przy Pomniku Syrenki – w okolicach klubu Plac Zabaw oraz na plaży Rusałka w przystani Aquatica.

Stołeczny Ratusz zapowiada, że jeszcze przed końcem roku przygotuje kolejną niespodziankę dla miłośników spędzania czasu nad rzeką, w związku z nadchodzącym Rokiem Rzeki Wisły. Na razie nie chce jednak zdradzać szczegółów.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze