Mariachi Los Amigos w Worku Kości!

Los Amigos w Worku Kości

To się musiało stać!  Worek Kości uwielbia motywy kultury meksykańskiej, zwłaszcza te związane z Santa Muerte i sugar skulls. Teraz czas na występ prawdziwych el mariachi!

Meksykanie to naród, który krzyczy, śpiewa, płacze i śmieje się, ale zawsze przy akompaniamencie swojej muzyki. Któż zaś, lepiej niż mariachi, potrafi ją interpretować i towarzyszyć owym momentom pełnym wielkich emocji? El Mariachi to zespół muzyczny typowy w zasadzie najbardziej dla Meksyku, nie mniej jednak popularny w wielu innych (jeśli nie we wszystkich) państwach hiszpańskojęzycznych.
Mariachi “Los Amigos” powstali w roku 1998 w Polsce.W swoim repertuarze tanecznym pochwalić się mogą utworami tak popularnymi jak: “Guantanamera”, “Alla en la playa Maria”, “Corazon espinado”, “Oye como va”, “Bamboleo” (“Caballo viejo”), “La bomba”, “Un, dos tres, un pasito pa’lante Maria”, “Quiza, quiza, quiza”, “El cuarto de Tula”, “El camaron pelado”, “Si tu boquita fuera”, “Tequila” oraz wiele innych.

Zespół:
Carlos Martinez Anaya – skrzypce, śpiew, Urodził się w Mexico Df. Studiował tam na akademii muzycznej . Następnie zdobył tytuł magistra na warszawskiej akademii muzycznej.
Jesus Estrada Guzman – Guitarron, vihuela, gitara, wiolonczela, harmonijka, śpiew
Urodził się w pełnym tradycji mieście Guadalajara. Od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie muzyką, wstąpił do akademii muzycznej uniwersytetu w Guadalajarze i poświęcił się studiowaniu na kierunku kształcącym wykładowców muzyki.
Gabriel Hernandez Rizo – Vihuela, gitara, flet poprzeczny, śpiew
Urodził się w mieście Jalapa, w stanie Veracruz, w Meksyku. Pierwsze kroki w muzyce stawiał właśnie w swym rodzinnym mieście pod kierunkiem mistrza gitary Ricardo Madrid, wstępując wkrótce potem w szeregi dziecięcej orkiestry d.i.f Jalapa Veracruz. Po przeprowadzce do miasta Guadalajara w stanie Jalisco nie stracił kontaktu z tradycyjną muzyką meksykańską, rozpoczynając studia w wyższej szkole muzycznej w tym mieście, tym razem jednak poświęcił się grze na flecie poprzecznym pod kierunkiem profesor Christian Nazzy. Nieco później został również członkiem miejskiej orkiestry miasta Guadalajara, gdzie pełnił funkcję pierwszego flecisty, współpracując jednocześnie z grupami takimi jak ”romance mexicano” czy “Santa Lucia” .

Wstęp wolny. Można rezerwować miejsca siedzące przez fanpage Worka Kości: link
Ilość miejsc ograniczona. 12 lutego,  godzina 19.30
Rezerwacje ważne do pół godziny przed koncertem, potem udostępniamy miejsca innym widzom.

Grzybu

Komentarze