Mieszkańcy zdecydują kto otrzyma Nagrodę Dobrej Woli

W piątek, 2 października, o godz. 10.00, pod Pomnikiem-mogiłą Polegli Niepokonani znajdującym się na Cmentarzu Powstańców Warszawy odbędzie się uroczystość związana z obchodami Dnia Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy.

Ruszyło głosowanie, które wyłoni laureatów Nagrody Dobrej Woli. Głosy można oddawać do 5 października poprzez formularz internetowy lub w Urzędzie Dzielnicy Wola.

Zainteresowanie Nagrodą Dobrej Woli jest bardzo duże. Mieszkańcy nominowali 31 osób i instytucji. Teraz do 5 października potrwa głosowanie, które wyłoni tegorocznych laureatów.

Głosować można poprzez specjalny formularz zamieszczony na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Wola http://wola.waw.pl/page/162,aktualnosci.html?id=5241. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą oddać swój głos bezpośrednio w Urzędzie Dzielnicy Wola przy al. Solidarności 90. Karty do głosowania oraz urna znajdują się w pokoju 101 na I piętrze. Wyniki zostaną ogłoszone 6 października. – Nagrody Dobrej Woli zostaną wręczone 9 października na uroczystej gali z okazji 25-lecia samorządu – zapowiada Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola.

Nagroda Dobrej Woli to nowy pomysł wolskich urzędników. – Chcemy uhonorować i niejako podziękować tym wszystkim, którzy mają szczególny wpływ na obraz naszej dzielnicy. Mam nadzieję, że ta uroczystość na stałe wpiszę się w kalendarz wolskich wydarzeń – mówi burmistrz Strzałkowski. Ważnym elementem nagrody jest jak największe zaangażowanie mieszkańców, którzy nie tylko nominują kandydatów, wybierają laureatów ale również wybrali nazwę dla nagrody.

W ramach pierwszej edycji nagrodzonych zostanie osiem osób. Cztery zostaną wskazane przez Urząd Dzielnicy, natomiast kolejnych czterech laureatów wybiorą mieszkańcy w otwartym głosowaniu. Laureatom zostanie wręczona zaprojektowana specjalnie na tę okazję wyjątkowa statuetka.

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze