Nowe bramki do metra powiadomią za ile będzie pociąg

II linia metra powstanie szybciej?

Nowe plany mają polepszyć sposób w jaki z usług warszawskiego metra będą korzystać osoby z biletami czasowymi. Ponieważ na chwilę obecną kasowanie odbywa się jeszcze na górze przy wejściu na stację, te osoby będą mogły uniknąć straty czasu ważności biletu wiedząc przed wejściem do metra za ile nadjedzie pociąg.

Metro Warszawskie ogłosiło przetarg na rozbudowę informacji pasażerskiej na najstarszych stacjach I linii metra. Chodzi o stacje od Wierzbna do Dworca Gdańskiego. W sumie zainstalowanych tam będzie 28 nowych ekranów z informacjami o odjazdach.

Metro Warszawskie na razie szuka firmy, która zainstaluje urządzenia. Jeśli wykonawcę uda się znaleźć odpowiednio szybko, to ekrany pojawią się do końca tego roku.

Warto dodać, że przetarg nie dotyczy stacji Politechnika. Tam dodatkowe ekrany zawieszono już kilka lat temu. Podobnie ma się sytuacja ze stacjami od Placu Wilsona do Młocin oraz na całej II linii metra. Ekrany informują nie tylko o czasie przyjazdu pociągu, ale także o tym, jaki typ składu przyjedzie, co ma duże znaczenie dla osób ograniczonych ruchowo.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze