Przedszkola za darmo w Warszawie

Warszawa: co trzeci 6-latek we wrześniu pójdzie do szkoły

Od 1 września 2017 roku pobyt dziecka w przedszkolu nie będzie kosztował rodziców dziecka ani złotówki. Rozwiązanie wprowadzą władze Warszawy wychodząc na przeciw potrzebom warszawskich rodzin.

Od 2013 roku opłata za pobyt dziecka w przedszkolu w stolicy wynosiła 1 zł za każdą godzinę. Po wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji dla uczniów, tym razem wsparcie dotyczy rodzin, których dzieci chodzą do naszych przedszkoli – mówiła prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz.

– Pani Prezydent zdecydowała o tym, że od września wszystkie 46 tysięcy dzieci, które chodzi do naszych przedszkoli, będzie korzystać z zajęć za darmo. Chcemy wprowadzać kolejne rozwiązania, które będą odciążały rodziców najmłodszych Warszawiaków. Jest to spora pomoc finansowa, nawet do 1000 zł w skali roku. Myślę, że skorzystają na tym przede wszystkim rodziny, które mają kilkoro dzieci w wieku przedszkolnym – zapewniał Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy stołecznego Ratusza.

Dodać należy, że to nie jest jedyne ułatwienie jakie wprowadzono z myślą o najmłodszych mieszkańcach stolicy. Od września funkcjonować będzie również tzw. bon żłobkowy. Jest to nowy program socjalny, w ramach którego miasto wspierać będzie rodziny, których dzieci z różnych przyczyn nie dostały się do żłobka publicznego.

Ma to być pomoc finansowa w wysokości 400 zł miesięcznie. Należy jednak spełniać kilka warunków. Bon zostanie przyznany osobom, które płacą podatki w Warszawie i nie są na urlopie wychowawczym. Ważne jest również kryterium dochodowe, wynoszące maksymalnie 1992 zł netto na jednego członka rodziny.

Grzybu

Komentarze