Rozbudowa II linii metra paraliżuję Wolę

Przedstawiciele Metra Warszawskiego i Zarządu Transportu Miejskiego na dzisiejszej sesji Rady Dzielnicy Wola przedstawili wszystkim zgromadzonym, jak będzie wyglądała organizacja komunikacji miejskiej podczas budowy II linii metra w kierunku zachodnim na odcinku od stacji Rondo Daszyńskiego do Księcia Janusza.

Potwierdzone zostały informacje, że zamknięta będzie całkowicie ul. Górczewska na odcinku od ul. Syreny do al. Prymasa Tysiąclecia, a odcinek pomiędzy ul. Ciołka i Centrum Handlowym Wola Park będzie otwarty tylko dla komunikacji miejskiej. Ulica Płocka natomiast zamknięta zostanie na odcinku od Wolskiej do Ludwiki.

Wszystkie objazdy będą skierowane na ulice Wolską i Kasprzaka. Autobusy jadące z Bemowa będą skręcały w ul. Elekcyjną w kierunku ul. Wolskiej, a następnie ul. Kasprzaka, natomiast ulicą Wolską poruszały się będą tramwaje, jak dotychczas. Arterią tą nie będą prowadziły objazdy autobusów w okolicy ul. Płockiej.

Mieszkańcy o zmianach będą poinformowani w dwojaki sposób. Specjalne ulotki i spoty przygotuje Zespół Zadaniowy ds. organizacji komunikacji miejskiej w czasie budowy drugiej linii metra. Akcje promujące na przyszły tydzień zapowiedziały także władze dzielnicy. W okolicy każdego miejsca, gdzie powstaną nowe stacje, mają odbyć się spotkania informacyjne z mieszkańcami. Pierwsze z nich odbędzie się już 25 października. Dokładne miejsce i godzina ma być podana w najbliższych dniach.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze