Szpital Praski wprowadza wybór obiadu

Szpital Praski wprowadza wybór obiadu
fot. profil Szpitala Praskiego na FB

Wczoraj, 9 lutego na fanpejdżu Szpitala Praskiego pojawiła się informacja:

– Wy mówicie – my robimy. W pilotażowym programie żywienia na ginekologii i położnictwie od jutra wprowadzony do wyboru osobny zestaw wegetariański.

Kilka dni temu natomiast wprowadzono dwa standardowe zestawy obiadowe które pacjentki mogą wybierać rano.

Zestawy obiadowe brzmią wspaniale. Pojawiają się takie dania jak bulion drobiowo-warzywny z makaronem, gotowane ziemniaki i pieczeń rzymska lub żurek czy schab gotowany w sosie koperkowym.

– Wprowadzanie zestawów obiadowych to reakcja na sugestie pacjentów – mówi Marta Sawka, dyrektor ds. administracyjno-technicznych Szpitala Praskiego. – Na razie to program pilotażowy na oddziale ginekologii i położnictwa. Ale jeśli się sprawdzi, zostanie wprowadzany również na innych oddziałach – dodaje.

Potrwa to, jak mówi Marta Sawka prawdopodobnie kilka tygodni. – Od poniedziałku wprowadziliśmy dwa zestawy do wyboru. Niektóre panie zasugerowały, aby wprowadzić również zestaw dla wegetarian. Tak też zrobiliśmy – mówi Sawka.

Jedzenie w Szpitalu Praskim zawsze było chwalone. – Funkcjonuje w świadomości ludzi stereotyp, że jedzenie szpitalne jest wyjątkowo nędzne. Szpital Praski ma własną kuchnię, nie korzystamy z cateringu, więc możemy trochę poeksperymentować. Wprowadzanie takich zestawów to niewielki koszt dla szpitala, więc dlaczego by nie urozmaicić posiłków? – dodaje Sawka.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze