Taksówkarze blokują dzisiaj Warszawę

Radni warszawscy chcą poszerzyć pierwszą strefę TAXI
fot. Wikimedia Commons

Kierowcy taksówek protestują dzisiaj na ulicach Warszawy. Powodem jest konkurencja w postaci tanich przewozów, której delegalizacji domagają się protestujący. Chcą oni przekazać swoje postulaty premier Beacie Szydło.
Taksówkarze uformują tak zwany zjazd gwiaździsty, który zakończy się nieopodal Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Niestety dla nas może skończyć się to większymi niż zwykle korkami, ponieważ cała akcja ma miejsce w godzinach porannych szczytów.

Kierowcy od rana zbierają się w pięciu punktach: na Bielanach przy Centrum Olimpijskim, Bemowie przy ulicy Połczyńskiej. Na Pradze Północ przy Stalowej, Pradze Południe przy ulicy Jubilerskiej. Ostatnią dzielnicą z której ruszą będzie Ursynów. Kierowcy wyjadą z parkingu przy ulicy Puławskiej. Wszyscy przejadą w kierunku Śródmieścia z możliwie najmniejszą prędkością, co w godzinach szczytu może sparaliżować stolicę.

Protestujący chcą, aby rząd zajął się firmami oferującymi tanie przejazdy bez licencji. Według nich, takich kierowców należy kontrolować regularnie i częściej niż ma to miejsce obecnie. Uważają, że zbyt rzadko nakładane są także kary za nielegalną działalność, a instytucje podległe rządowi nie reagują na łamanie prawa. Wstępnie udział w proteście zapowiedziało ponad 5 tysięcy taksówkarzy. W kolejnych trzech miastach kolumny samochodów przejadą przez centra.

Grzybu

Komentarze