Urząd Miasta uruchamia cyfrową bibliotekę
Wyświetl, pobierz, przeczytaj! Każdy warszawiak może skorzystać z zasobów Cyfrowej Biblioteki. Nowatorski program biblioteczny udostępnia wydawnictwa miejskie, w tym m.in.: informatory, raporty, filmy, audiobooki i książki pod jednym adresem.
– Cyfrowa Biblioteka powstała dzięki pracy zespołu Naukowej Warszawy, stołecznego Biura Cyfryzacji oraz Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy. Zależało nam, aby mieszkańcy otrzymali nowoczesny program biblioteczny pozwalający korzystać z zasobów zarówno z urządzeń stacjonarnych, jak i mobilnych. Chcemy, aby Cyfrowa Biblioteka była projektem żywym i stale się rozwijała, dlatego zbiory ciągle się powiększają o kolejne publikacje i dokumenty – mówi Marcin Wojdat, sekretarz m.st. Warszawy.
W Cyfrowej Bibliotece warszawiacy znajdą wydawnictwa finansowane i współfinansowane przez ratusz oraz publikacje o Warszawie. Aplikacja składa się z ponad 200 pozycji, ale z dnia na dzień będzie się powiększała o nowe tytuły, dlatego zachęcamy do częstego odwiedzania strony www.cyfrowabiblioteka.um.warszawa.pl.
Sami zobaczcie – dziel się wiedzą z warszawiakiem
W stolicy zainicjowany został projekt Naukowa Warszawa, angażujący naukowców w prace nad podnoszeniem jakości życia w mieście i usprawnieniem działań urzędów miejskich.
Od 2016 roku organizujemy konkurs „Dyplomy dla Warszawy”. Ma on na celu wspieranie zainteresowania młodych uczonych i środowiska akademickiego współczesnym rozwojem stolicy. Kapituła, w której skład wchodzą przedstawiciele wiodących warszawskich szkół wyższych, a także przedstawiciele Rady Miasta, Urzędu Miasta, Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Muzeum Warszawy, oceniając prace zwraca uwagę na: wartość naukową, w tym ogólną metodologię, sposób ujęcia problemu, a także jego umieszczenie w kontekście rozwoju Warszawy
Laureatami są absolwenci najlepszych warszawskich uczelni, a nagrodzone prace obejmują różnorodne dziedziny nauki, m.in. architekturę i urbanistykę, ekonomię, psychologię, socjologię i historię. Ważnym punktem jest możliwość wykorzystania wyników i wniosków badawczych w przedsięwzięciach realizowanych przez Urząd m.st. Warszawy i Muzeum Warszawy. Organizatorzy chcą poprzez Konkurs zaprosić młodych, zdolnych badaczy do debaty o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości stolicy.
Przypomnijmy, miasto sygnowało blisko 40 porozumień z warszawskimi uczelniami, dotyczące prowadzenia wspólnych przedsięwzięć i pogłębiania wiedzy o mieście.
źródło: UM
- 12. Festiwal Piosenki Artystycznej „Poetycka Dolina” - 9 września 2024
- Nasz Hip Hop Festiwal vol.3 - 9 września 2024
- Dni Wilanowa 2024 - 6 września 2024