Warszawa otwiera ośrodek egzaminowania w Grójcu

Warszawa otwiera ośrodek egzaminowania w Grójcu

Coraz bliżej uruchomienia zamiejscowego ośrodka egzaminowania kierowców w Grójcu. Warszawski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zapowiada, że placówka w Grójcu wystartuje 11 albo 18 maja. Wcześniej, bo już w pierwszych dniach maja w Grójcu będzie można zapisać się na egzamin.

Jak już informowaliśmy, umiejętności kandydatów na kierowców będą sprawdzane w Grójeckim Ośrodku Sportu przy ulicy Sportowej przy hali. Tam jest już plac manewrowy z jednym stanowiskiem do egzaminowania. GOS wynajął też warszawskiemu ośrodkowi ruchu drogowego pomieszczenia do prowadzenia sprawdzianów teoretycznych, pokój dla egzaminatorów i miejsce zapisów.

– Od 1 maja zatrudniamy osobę, która będzie te zapisy prowadziła. Mamy już też kupione samochody do oddziału w Grójcu – mówi Sławomir Malinowski, kierownik wydziału realizacji egzaminów państwowych warszawskiego WORD. – Czy wystartujemy 11 czy 18 maja, zależy teraz już tylko od tego, kiedy Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych zapewni nam oprogramowanie komputerów i kiedy gotowe będzie łącze internetowe.

Z założenia egzaminy w Grójcu mają się odbywać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

– Wszystko jednak będzie zależało od liczby chętnych – zaznacza Sławomir Malinowski.

WORD Warszawa liczy, że egzaminy w Grójcu będą zdawać nie tylko mieszkańcy powiatu grójeckiego, ale też ościennych powiatów oraz mieszkańcy południowych dzielnic stolicy.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze