Wzmożone kontrole palaczy w miejscach publicznych

Wzmożone kontrole palaczy w miejscach publicznych
fot. TVN

Strażnicy miejscy wyruszyli by sprawdzić, czy zakaz palenia w miejscach publicznych jest przestrzegany przez mieszkańców Warszawy. Wnioski z interwencji pokazują, że nie do końca.

Palenie papierosów w miejscach publicznych to wciąż problem. Szczególnie jest to zauważalne w parkach i w okolicach placów zabaw, a także na przystankach komunikacji miejskiej. Dlatego przez ostatnie dwa tygodnie Straż Miejska prowadziła intensywne kontrole – właśnie pod kątem palenia w miejscach publicznych.

Na początek postanowiono skontrolować dwie dzielnice – Bielany i Żoliborz. Strażnicy miejscy zaliczyli 166 interwencji w sprawie złamania zakazu – z czego kilkadziesiąt skończyło się mandatem. W trzech przypadkach wniosek o ukaranie skierowano do sądu. Warto dodać, że niemal połowa skontrolowanych osób to byli nieletni.

Przy okazji sprawdzono też punkty, w których można nabyć papierosy. W większości z nich nie stwierdzono nieprawidłowości. Choć wciąż zdarzają się przypadki sprzedaży wyrobów tytoniowych nieletnim, to nieco większy problem stanowi brak widocznych tabliczek informujących o zakazie.

Palacze muszą mieć się na baczność, bo mandat za palenie w miejscu publicznym to nawet 500 złotych. Należy też pamiętać, że od września zakaz dotyczy nie tylko papierosów, ale też e-papierosów.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze