Duże zmiany w Veturilo już w ciągu roku

Duże zmiany w Veturilo już w ciągu roku

W stolicy wzrośnie liczba wypożyczalni rowerowych, będzie można szybciej i łatwiej wypożyczać jednoślady a na ulicach pojawią się rowery elektryczne. Te wszystkie zmiany zostaną wprowadzone już za rok – po rozstrzygnięciu przetargu na operatora systemu w latach 2017-2020.

W tym roku kończy się umowa z obecnym operatorem Veturilo dlatego podjęliśmy już decyzję o przyszłości naszego systemu. Chcemy go rozbudować do minimum 300 stacji i ponad 4 tys. rowerów, co z pewnością ucieszy wszystkich sympatyków i użytkowników rowerów w stolicy – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent  Warszawy.

17 marca na sesji Rady m.st. Warszawy, samorządowcy zdecydują o przyznaniu środków finansowych na ten cel a już pod koniec miesiąca zostanie ogłoszony przetarg, który wyłoni operatora systemu na kolejne cztery lata.

Według przyjętych założeń rowery w latach 2017-2020 będzie można wypożyczać od marca do końca listopada. Do dyspozycji użytkowników będzie 300 stacji z 4300 rowerami. W tym aż 10 stacji ze 100 rowerami elektrycznymi (Powiśle, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście) i 6 stacji z rowerkami dziecięcymi (w okolicach parków, po 3 stacje na prawym i lewym brzegu Wisły). Zwiększy się także liczba dostępnych tandemów (do ok. 40). Terminale zostaną wyposażone w kolorowe wyświetlacze a na stacjach pojawią się pompki do rowerów.

Co ważne jednoślady będzie można łatwo i szybko wypożyczać za pomocą aplikacji, bez konieczności podchodzenia do terminala.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze