Międzynarodowy Dzień Teatru: Studio Domówka

Międzynarodowy Dzień Teatru Studio Domówka

STUDIO to dla wielu z nas nie tylko teatr czy galeria, ale drugi dom. Aktorzy spędzają tu dziesiątki godzin przygotowując się do kolejnych spektakli; obsługa techniczna po nocach montuje i demontuje scenografie przedstawień; produkcja, promocja i koordynacja nieustannie pracują, aby kolejne premiery mogły się odbyć. W ramach tegorocznego Światowego Dnia Teatru chcielibyśmy zaprosić Was na trzy dni obchodów, podczas których poczujecie się w STUDIO jak w domu. W nawiązaniu do awangardowej tradycji miejsca, przygotowaliśmy całe mnóstwo działań, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wpadnijcie na Studio Domówkę i poczujcie magiczną atmosferę tego miejsca.

Na wszystkie wydarzenia (z wyjątkiem spektaklu „Oriana Fallaci. Chwila w której umarłam”) wstęp wolny / obowiązują zapisy: edukacja@teatrstudio.pl.

Każdorazowo spotykamy się w szatni teatru, skąd zaprowadzimy uczestników na miejsce wydarzenia.
Istnieje możliwość dostosowania wydarzeń do odbioru osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. W tej sprawie prosimy o kontakt z koordynatorem dostępności STUDIO: magdalena.kaminska@teatrstudio.pl

Harmonogram wydarzenia:

26 MARCA – BIFOR

18:00 – 20:00 – PORTRET KOBIECY: LEKCJE KREATYWNEGO PATRZENIA
19:00 – 20:30 – JAK (Z SENSEM) ROZMAWIAĆ O TEATRZE? – WYKŁAD MATEUSZA ŻURAWSKIEGO

27 MARCA – DOMÓWKA STUDIO

12:30 – 14:00 – WYPOŻYCZALNIA KOSTIUMÓW STUDIO – DZIEŃ OTWARTY
14:00 – 15:30 – GALERIA STUDIO – DZIEŃ OTWARTY
15:00 – 19:00 – JEDEN NA JEDEN – AKTORZY CZYTAJĄ WIERSZE
19:00 – MONODRAM EWY BŁASZCZYK „ORIANA FALLACI. CHWILA W KTÓREJ UMARŁAM” Z NAPISAMI DLA NIESŁYSZĄCYCH

28 MARCA – AFTER

17:00 – 19:00 – NIESAMOWITE HISTORIE – WARSZTATY Z TEATREM 21
19:00 – 20:00 – INNE PRZESTRZENIE GRY. GRZEGORZEWSKI W STUDIO – SPACER PO TEATRZE
20:00 – 21:30 – „FRANCIS BACON, CZYLI DIEGO VELASQUEZ NA FOTELU DENTYSTYCZNYM” WG TADEUSZA RÓŻEWICZA, REŻ. JERZY GRZEGORZEWSKI (1996) – PROJEKCJA REJESTRACJI TECHNICZNEJ SPEKTAKLU

Partner: Teatr 21
Patroni medialni: „Czwórka” Polskie Radio, Fundacja Kultury Bez Barier, wortal e-teatr.pl, portal ladnebebe.pl, Kultura do góry nogami.

Grzybu

Komentarze