MZA chce zakupić 100 nowych autobusów

MZA chce zakupić 100 nowych autobusów
fot. ZTM

Miejskie Zakłady Autobusowe rozpoczęły procedurę przetargową zakupu 90 nowych autobusów. Razem z wcześniej zakontraktowanymi pojazdami, miejska spółka wzbogaci się w tym roku w sumie o 100 fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów.

Pierwszy z ogłoszonych przetargów dotyczy zakupu 10 autobusów elektrycznych o długości 12 metrów. To kolejna partia elektrobusów zamawianych przez MZA. Wraz z pojazdami zakontraktowanymi w grudniu w firmie Ursus, których dostawa zaplanowana jest na przełom lipca i sierpnia, flota elektrobusów wzrośnie w tym roku o 20 sztuk, a w sumie wyniesie 30 sztuk.

Drugi z ogłoszonych przetargów dotyczy dostaw w sumie 80 autobusów. W skład zamówienia będzie wchodziło 40 pojazdów przegubowych z silnikami spełniającymi najbardziej rygorystyczną normę Euro VI, 35 pojazdów klasy maxi o długości 12 metrów (norma spalania Euro VI) oraz pięć przegubowców na gaz CNG.

Wszystkie pojazdy powinny pojawić się w Warszawie w tym roku, co oznacza wprowadzenie przez MZA do ruchu 100 nowych autobusów. Zastąpią one wycofywane Solarisy Urbino 15, Jelcze M121M (całkowite zakończenie eksploatacji tego typu pojazdów), MAN-y NM 223 (zakończenie eksploatacji typu), oraz MAN-y NG 313.

Autobusy będą spełniały wszystkie wymagania ZTM, oprócz tego oferenci będą mogli uzyskać dodatkowe punkty za zastosowanie energooszczędnych rozwiązań takich jak panele fotowoltaiczne na dachach oraz system rekuperacji (odzysk energii podczas hamowania pojazdu).

źródło: UM Warszawa
Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze