Pawilon nad Wisłą jest do wynajęcia

Pawilon nad Wisłą jest do wynajęcia
fot. mr.gov.pl

Rusza konkurs, który ma wyłonić dzierżawcę pawilonu na bulwarze Jana Karskiego u stóp Starego Miasta. Przez okres trzech lat będzie miał on za zadanie prowadzić tu punkt informacji turystycznej, działalność gastronomiczno-kulturalną oraz utrzymywać sanitariaty. Oferty można składać do 14 marca.

Parterowy pawilon znajduje się na nowo wybudowanym fragmencie bulwarów vis-à-vis Multimedialnego Parku Fontann. Z uwagi na położenie jest on posadowiony na pływakach, które podczas wielkich wezbrań umożliwiają mu bezpieczne unoszenie się na wodzie.

Pawilon jest gotowy na przyjęcie dzierżawców. Z uwagi na funkcje, jakie ma pełnić, został podzielony na trzy strefy. Pierwsza z nich to punkt informacyjny – zlokalizowany od strony placu bulwarowego. Dzierżawca zobowiązany będzie do informowania o najważniejszych stałych atrakcjach stolicy, w tym o sezonowej ofercie żeglugowej czy możliwościach odpoczynku nad Wisłą.

Druga część pawilonu, znajdująca się w stanie deweloperskim, przeznaczona jest na działalność gastronomiczno-kulturalną – preferowanym profilem miejsca jest kawiarnia z funkcją aktywizującą.

Ostatnim z obowiązków dzierżawcy będzie opieka nad toaletą publiczną. Zobowiązany będzie m.in. do utrzymywania czystości sanitariatów.

Miesięczny czynsz wywoławczy to 4 150 złotych netto. Pisemne oferty można składać do 14 marca, do godz. 10.00 w siedzibie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy przy ul. Czerniakowskiej 71.

Nowe pawilony usługowe także w dalszej części bulwaru
Bardzo zaawansowane prace budowlane trwają również na odcinku bulwarów od mostu Świętokrzyskiego do Śląsko-Dąbrowskiego. Zgodnie z zobowiązaniem złożonym przez wykonawcę powinny się one zakończyć na przełomie wiosny i lata tego roku. Na nowym ponad kilometrowym odcinku bulwarów również znajdą się pawilony usługowo-handlowe. Będzie ich siedem.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze