Nominacje do Nagrody Dobrej Woli

W piątek, 2 października, o godz. 10.00, pod Pomnikiem-mogiłą Polegli Niepokonani znajdującym się na Cmentarzu Powstańców Warszawy odbędzie się uroczystość związana z obchodami Dnia Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy.

W tym roku Dzielnica po raz pierwszy przyzna Nagrody Dobrej Woli, którymi zostaną uhonorowane osoby zasłużone dla Woli. O tym, kto otrzyma nagrodę, zdecydują mieszkańcy.

Ogromny wkład w życie naszej dzielnicy wnoszą jej mieszkańcy, angażując swój czas i energię w różnego rodzaju przedsięwzięcia społeczne. Można śmiało powiedzieć, że Wola istnieje dzięki swoim mieszkańcom. Teraz Dzielnica chce uhonorować osoby, które mają szczególny wpływ na obraz Woli. – W tym roku po raz pierwszy wręczymy Nagrody Dobrej Woli, czyli wyjątkowe wyróżnienia dla społeczników działających na rzecz naszej dzielnicy. Chcemy w ten proces zaangażować mieszkańców, którzy już wybrali nazwę dla tej nagrody – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

W ramach pierwszej edycji nagrodzonych zostanie osiem osób. Cztery zostaną wskazane przez Urząd Dzielnicy, natomiast kolejnych czterech laureatów wybiorą mieszkańcy w otwartym głosowaniu. Do 21 września w Urzędzie Dzielnicy Wola przyjmowane będą zgłoszenia osób nominowanych do Nagrody Dobrej Woli. W tym celu zostanie udostępniony specjalny formularz zgłoszeniowy do pobrania przez Internet lub bezpośrednio w Urzędzie Dzielnicy. Aby nominacja była ważna, należy wpisać uzasadnienie oraz zebrać co najmniej 15 podpisów poparcia dla danej kandydatury. – Od 24 września do 5 października będzie trwało głosowanie, a cztery osoby z największą liczbą głosów otrzymają Nagrody Dobrej Woli – mówi burmistrz Strzałkowski.

Formularz zgłoszeniowy do Nagrody Dobrej Woli

Regulamin przyznania Nagrody Dobrej Woli

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze