Nowa plaża na Wawrze zostanie otwarta w Sobotę

Nowa plaża na Wawrze zostanie otwarta w Sobotę

Uporządkowanie dzikiego nabrzeża i usypanie w rejonie ulic Romantycznej i Rychnowskiej plaży z prawdziwego zdarzenia było zamiarem dzielnicy już od jakiegoś czasu. Do tej pory można było tutaj spędzać czas na dzikiej plaży, małej i zaniedbanej. Inicjatorzy pomysłu sprezentowania jej nowego życia postulowali uprzątnięcie terenu i powiększenie plaży. W projekt zaangażował się burmistrz Wawra Leszek Baraniewski. I słowo stało się ciałem.

Pod koniec kwietnia plaża i jej najbliższa okolica zostały gruntownie uprzątnięte. Zebrano i wywieziono sterty śmieci. Niedawno zaś na plaży rozpoczęły się kolejne prace. Ruszyła przycinka zieleni, krzewów i mniejszych drzew. Nawieziony został piasek, by plażę powiększyć i wyrównać. Praca wre i już 25 czerwca plaża ma zostać otwarta.

Na inaugurację planowane są oczywiście imprezy. Na samej plaży zostanie stworzone mini miasteczko namiotowe. Będą gry i zabawy dla dzieci, a wieczorem potańcówka w stylu retro i tradycyjne puszczanie wianków. Przez całe wakacje będzie też działała przeprawa promowa, która połączy Wilanów z Wawrem. Rejsy na tej trasie z pewnością znajdą wielu amatorów.

Plaża z prawdziwego zdarzenia ma być pierwszym krokiem do poprawienia infrastruktury wiślanego nabrzeża w Wawrze niejako inaugurując rok rzeki Wisły 2017. Jest już nawet hasło „Wawer wita Wisłę w Warszawie”. Na razie nową plażą i przeprawą promową. Ale na tym, jak zapowiada, ratusz wcale nie koniec.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze