Oto nowy Universam na Grochowie!

Oto nowy Universam na Grochowie!

Czy jesteśmy z Kamionka, Grochowa, Gocławka, Gocławia, Saskiej Kępy czy też z Wawra, wszyscy rzadziej lub częściej robimy zakupy na bazarku i w Universamie przy Rondzie Wiatraczna.

To miejsce łatwo dostępne dla wszystkich i ma swoją atmosferę, do której przez lata przywykliśmy. Z danych inżyniera ruchu wynika, że to drugie miejsce w Warszawie po Rotundzie pod względem liczby przewijających się tędy osób.

Dlatego dalsze losy Universamu i przyległego do niego bazarku od miesięcy przyciągały uwagę mieszkańców i budziły wiele obaw. W dniu 15 października w szkole przy ul. Fundamentowej władze Dzielnicy zorganizowały spotkanie inwestora WSS Społem, projektanta FS&P ARCUS i wykonawcy – firmy Dantex z mieszkańcami.

Dotychczasowy obiekt stał się wysoce nierentowny. Przy systematycznym spadku sprzedaży już wkrótce na utrzymanie obiektu składałyby się inne placówki WSS Społem – wyjaśniał na spotkaniu prezes Bogusław Różycki.

Nowa inwestycja realizowana będzie w zgodzie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego rejonu ronda Wiatraczna przyjętym w listopadzie 2014 roku. Powstanie ośmiopiętrowy budynek z dwiema siedemnastopiętrowymi wieżami mieszczący 440 mieszkań, część handlową na parterze, parking dla klientów na 160 miejsc na poziomie -1 oraz na 470 miejsc dla mieszkańców na poziomach +2 i +3. Na apartamentowcu zostaną umieszczone dotychczasowe neony z Universamu, a we wnętrzu galerii handlowej stanie słynna panienka. Zyska ulica Męcińska – będzie nieco przestrzenniejsza, bo nowy budynek cofnie się trochę dalej od linii istniejącego budynku, a jej nawierzchnia zostanie gruntownie odnowiona na koszt firmy Dantex. Istotne jest także, że do obsługi budowy powstanie droga techniczna z wjazdem od Al. Stanów Zjednoczonych przez front Universamu i wyjazdem przez pętlę autobusową. W związku z tym ruch na Męcińskiej pozostanie niezakłócony i cały czas będzie mógł działać bazarek.

z19037590Q,Biurowiec--ktory-stanie-na-miejscu-Uniwersamu

Wreszcie najważniejsza dla mieszkańców wiadomość – bazarek pozostanie tam, gdzie dotychczas, okrojony jedynie o 12 metrowy ciąg pieszy przy budynku. Przedstawiciel kupców obiecał, że czas budowy Universamu zostanie wykorzystany do poprawienia standardu bazarku.

Pętla autobusowa pozostanie w dotychczasowym miejscu. Nowa inwestycja Rondo Wiatraczna zostanie ukończona w 2018 roku.

50013eba3d66815847a7c2d482ae264a

Grzybu

Komentarze