PKP Stalowa – nowa stacja pozwoli szybko dojechać do pracy

PKP Stalowa - nowa stacja pozwoli szybko dojechać do pracy
fot. Radeom/warszawa.wikia.com/

Nowa stacja, którą PKP obiecało już ponad 2 lata temu wybudować dla Targówka Mieszkaniowego i sąsiadującej Pragi Północ powstanie w 2020 roku.

PKP jeszcze nie poinformowało gdzie dokładnie stanie stacja. Raczej nie przy samej Radzymińskiej, a na wylocie ul. Stalowej, gdzie już kilkadziesiąt lat temu planowano przebicie ul. Nowostalowej do Pratulińskiej, ale jak to w Warszawie – zawsze były ważniejsze wydatki niż połączenie Targówka z Pragą. Od przyszłej stacji Targówek, tak samo jak od stacji Szwedzka, do torów kolejowych ma być około 400 metrów. Wygląda również na to, że przy okazji budowy stacji powstanie przynajmniej przejście dla pieszych pod torami.

– Zbudowane zostaną dwa perony wraz z dojściami do nich. Zmodernizowany zostanie układ torowy w rejonie przystanku. Przystanek będzie dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Zbudowane zostanie również przejście podziemne łączące perony – tłumaczy Łukasz Kwasiborski.

Z opublikowanych przez PKP dokumentów wynika, że szacunkowa wartość inwestycji, włącznie z budową stacji Warszawa-Stalowa to 99,3 mln zł. Realizacja całego projektu planowana jest od października 2017 do grudnia 2020. Czyli nowy przystanek kolejowy na Targówku ma działać już za cztery lata! Jak będą wyglądały dojazdy?

Całkiem płynnie. Z bloków przy ul. Heleny Junkiewicz czy Węgrowskiej do przystanku będzie bardzo blisko. Oczywiście w tym samym czasie zostanie uruchomiona stacja metra, więc do ścisłego centrum najszybciej dostaniemy się pod ziemią. Ale już na lotnisko w Modlinie czy Okęcie najlepiej będzie jechać pociągiem.

SKM-ka, która jedzie torami przy Tesco, na Lotnisko Chopina dociera w 33 minuty. Aktualnie, aby z niej skorzystać należny udać się Dworzec Wschodni albo na stację Warszawa-Praga – dlatego na chwilę obecną to mało opłacalne czasowo opcje.

Osoby pracujące w Mordorze na Służewcu albo zagłębiu biurowym wzdłuż Al. Jerozolimskich, dojadą tam krócej niż w pół godziny. Dziś w godzinach szczytu przebicie się tam przez centrum zajmuje ponad godzinę.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze