Plaża nad Wisłą bez koncertów?!

Plaża pod PKiN

W ciągu dwóch miesięcy działalność zakończyły dwa kluby, które w dużej mierze dbały o atmosferę nad Wisłą. Wraz ze zniknięciem lokali, zmienił się także drastycznie charakter nadwiślańskiej plaży. Szykują się duże zmiany.

Niedawno zamknięty został Temat Rzeka – to miejsce doskonale znane osobom lubiącym spędzać wolny czas nad Wisłą. Plażowa, który również działał w okolicach Stadionu Narodowego zakończył działalność miesiąc wcześniej. Teraz okazuje się że stołeczny ratusz ma nowy plan zagospodarowania plaży nad Wisłą.

Główny nacisk idzie na aktywność fizyczną i sport, kosztem prawie całkowitego zakazu koncertów. Jak wynika z odpowiedzi Zarządu Mienia na interpelację jednego z radnych, na terenie plaży powstanie więcej urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu, a także więcej miejsc zabaw dla dzieci. Poza tym, pojawią się nowe udogodnienia dla osób ograniczonych ruchowo.

– Obszar plaży miejskiej chcemy wyciszyć, możliwa prowadzona działalność komercyjna ograniczać będzie się tylko do gastronomii bez organizacji koncertów – informuje miejski Zarząd Mienia.

Jak dotąd to właśnie Temat Rzeka i Plażowa aktywnie skupiały chcących wrażeń muzycznych warszawiaków. Nawet w brytyjskim „The Guardian” zwrócono na to uwagę, umieszczając plażę nad Wisłą w pierwszej dziesiątce najlepszych plaż w Europie. To właśnie Temat Rzeka został uznany jako ten, który nocami zapewnia klubową zabawę, a w ciągu dnia atrakcje dla całych rodzin.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze