Ryanair przenosi krajowe loty na Okęcie

Ryanair przenosi krajowe loty na Okęcie

Już nie do podwarszawskiego lotniska w Modlinie, tylko do portu na Okęciu będziemy latać tanimi liniami z Gdańska i Wrocławia.

Przedstawiciele przewoźnika Ryanair ogłosili dziś na konferencji prasowej, że od października zmienia się rozkład krajowych połączeń po Polsce. Dodatkowo, samoloty będą latać nie dwa, a trzy razy dziennie.

Podczas konferencji w Warszawie Ryanair ogłosił, że od zimowego rozkładu lotów (wchodzi w życie pod koniec października) samoloty z Gdańska i Wrocławia do Warszawy nie będą już lądować na lotnisku w Modlinie, tylko na Okęciu. Dla pasażerów oznacza to rewolucję, znacznie bowiem skróci się czas podróży „z centrum do centrum”. Dziś podróż z Modlina zajmuje autobusem około 40 min (jeżeli nie ma korków). Z Okęcia do centrum dotrzemy pociągiem w 20 min.

Oprócz zmiany lotniska przewoźnik poinformował także, że od zimowego rozkładu lotów zwiększy częstotliwość lotów na trasie Gdańsk – Warszawa z dwóch dziennie do trzech (tak samo z Wrocławia).

– Z dniem 30 października przenosimy również połączenia krajowe do Gdańska i Wrocławia na Lotnisko Chopina, zwiększając jednocześnie liczbę operacji do trzech dziennie na obu trasach – zapewnia David O’Brien, członek zarządu Ryanaira ds. handlowych.

Z Gdańska samoloty wylatywać będą o 6:40, 12:50 i 18:30. Z kolei z Warszawy startować będą o 7:50, 14:00 i 19:40. Lot potrwa 45 min. Ceny biletów zaczynają się od 49 zł.

Na konferencji prasowej przedstawiciele Ryanair poinformowali również, że linia uruchamia aż osiem nowych tras zagranicznych z Modlina, między innymi do Porto, Tuluzy, Birmingham, Edynburga, Leeds, Walencji i Belfastu. David O`Brien, członek zarządu linii do spraw handlowych, poinformował, że łącznie Ryanair zamierza zainwestować w Polsce dodatkowe 300 milionów dolarów.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze