„Delfin” przejdzie gruntowny remont za 5 mln. zł.

"Delfin" przejdzie gruntowny remont za 5 mln. zł.
fot. osirwola.pl

Popularna pływalnia przy Kasprzaka zostanie do przyszłego roku zmodernizowana.

Pływalnia „Delfin”, działająca na rogu Kasprzaka i Korczaka, powstała w latach 90. i choć cieszy się ogromną popularnością, jeszcze nigdy nie przeszła kapitalnego remontu. Nadejdzie on już wkrótce: budynek zyska nową elewację i zostanie ocieplony, wymieniony zostanie system wentylacji i okna, a w łazienkach zamontowane zostaną fotokomórki, dzięki którym zmniejszy się zużycie wody. Powstanie także osobna szatnia dla rodzin z dziećmi.

– Jest to jedna z najważniejszych i najpopularniejszych pływalni na Woli – mówi burmistrz Krzysztof Strzałkowski. – Jako jedyna posiada trybuny, co jest niezwykle istotne w kontekście organizacji zawodów pływackich.

– Chcemy stworzyć nowoczesną i proekologiczną pływalnię oraz poszerzyć naszą ofertę dla rodzin – dodaje Bartosz Kusior, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Obecnie „Delfin” oferuje m.in. naukę pływania, aerobik w wodzie, zajęcia z nurkowania oraz saunę, a w ramach lekcji wychowania fizycznego korzystają z niego także uczniowie pobliskich szkół. Tego lata przerwa techniczna została zaplanowana od 18 lipca do 7 sierpnia. Nie wiadomo jeszcze, jak „Delfin” będzie działać podczas remontu.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze