Kolejne 600 autobusów zaoferuje darmowe Wi-Fi

Kolejne 600 autobusów zaoferuje darmowe Wi-Fi

W piątek stołeczne Miejskie Zakłady Autobusowe rozstrzygnęły przetarg na dostawę 600 urządzeń dostępowych typu HotSpot wraz z modemami w technologii LTE. Zamówienie warte 858 294 zł brutto wykona firma CCA-Michał Tomaszewski.

Urządzenia zostaną dostarczone zamawiającemu w ciągu sześciu tygodniu od podpisania umowy. Potem MZA przystąpi do ich montażu w wybranych pojazdach. Jak wielokrotnie podkreślali przedstawiciele stołecznej spółki w nowoczesnym taborze powinny być dostępne nowe technologie. Komfort i wygoda pasażerów to absolutny priorytet dla przewoźnika, dlatego uruchomione zostaną kolejne darmowe punkty dostępu do internetu. Plan był taki, aby jak najszybciej bezprzewodowy dostęp do sieci był możliwy we wszystkich autobusach MZA.

Przypomnijmy, że od 21 listopada ubiegłego roku pasażerowie mogą korzystać z darmowego Wi-Fi w 80 pojazdach Miejskich Zakładów Autobusowych. W początkowej fazie wdrażania HotSpotów z darmowego internetu będzie można korzystać w 70 autobusach typu MAN A23 Lion`s City G (seria 3400 – 3469) z zajezdni R-4 Stalowa oraz 10 sztukach Solarisów Urbino 18 z oddziału R-3 Ostrobramska. Z sieci freewifi.waw.pl może skorzystać każdy pasażer po akceptacji regulaminu, a koszty usługi w żaden sposób nie obciążą dodatkowo ani pasażerów, ani budżetu spółki. System będzie bowiem utrzymywany dzięki wpływom z emitowanych reklam.

Dzięki bieżącej inwestycji ponad połowa autobusów, który posiada warszawskie MZA będzie wyposażona w WiFi. Po zrealizowaniu bieżącego zamówienia będzie to 680 pojazdów.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze