Rusza budowa Galerii Młociny

Rusza budowa Galerii Młociny

Choć o budowie galerii mówiło się od lat, dopiero teraz wiadomo coś na pewno. Galeria Młociny powstanie na terenie, który przed laty miał być zabudowany osiedlem mieszkaniowym.

Ze względu jednak na to, że przez dziesięciolecia na grunty miała wpływ huta, miejscowy plan zagospodarowania nie przewidywał tam zabudowy mieszkaniowej. Za to handlową – jak najbardziej. A że lokalizacja jest wyjątkowo atrakcyjna, choćby ze względu na bliskość węzła Młociny, powstanie tam galerii handlowej było kwestią czasu.

Działka o powierzchni pięciu hektarów między Trasą Mostu Północnego i ulicą Zgrupowania AK Kampinos zostanie zabudowana kompleksem handlowym, w którym oprócz sklepów (przewidziano około 220 lokali) znajdzie się miejsce na kilkanaście kawiarni i restauracji, klub fitness oraz dziewięcioekranowe kino. – Dodatkowo galeria powstanie w rozwijającej się dzielnicy mieszkaniowej, w której już niedługo zostanie oddanych ponad 6 tys. nowych mieszkań, a także planowane są kolejne inwestycje mieszkaniowe i biurowe – dodaje Michał Masztakowski, dyrektor ds. rozwoju i wynajmu Master Management Group, która będzie właścicielem i zarządcą obiektu. Trwają poszukiwania generalnego wykonawcy, inwestycja ma już pozwolenie na budowę, w najbliższym czasie rozpocznie się przygotowanie i porządkowanie tego terenu.

Wizualizacje, jakie przedstawił inwestor, dają pojęcie o wielkości przedsięwzięcia. – Dwupiętrowy kompleks z czterema kondygnacjami handlowo-usługowymi został zaprojektowany tak, aby korzystać z walorów lokalizacji, w której będzie wybudowany. Dlatego w ramach inwestycji powstanie ogólnodostępna przestrzeń rekreacyjna z widokiem na Las Młociński – mówi Michał Masztakowski. – Latem będzie to strefa relaksu z ogródkami restauracyjnymi i infrastrukturą zachęcającą do uprawiania sportu (boiska, ścieżki do biegania), a zimą miejsce na pierwsze w Warszawie lodowisko na dachu.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze