Ostatnie dni żeby się zgłosić do Startup Hub Warsaw

Ostatnie dni żeby się zgłosić do Startup Hub Warsaw

Do czwartku, 28 lipca, do godz. 9.00 można zgłosić swój innowacyjny projekt do stołecznego akceleratora high-tech! Organizatorami programu jest Miasto stołeczne Warszawa oraz Startup Hub Poland.

Polskie zespoły z branży ICT, IoT lub “life science” sprawdzą się w rywalizacji z zagranicznymi zespołami o nagrodę 30 tys. zł oraz zaproszenie do negocjacji inwestycji z najlepszymi funduszami VC o wartości nawet 1 mln zł. W programie chcą wziąć udział startupy m.in. z Indii, Kenii czy Brazylii. – Najlepsze uczelnie techniczne w kraju, wspaniałe i rozpoznawalne na świecie, otwarte środowisko startupowe. To właśnie przyciąga do Warszawy liderów z całej Europy. Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców stolicy oraz osoby z zagranicy do udziału w naszym programie Startup Hub Warsaw –  mówi Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy.

Organizatorzy chcą pokazać miasto pionierom biznesu, głównie tym przyjezdnym, z jego najciekawszej strony. – Będziemy pracować w nowym Centrum Kreatywności na Targowej, w dającym niezbędną inspirację Teatrze Nowym, w Biznes Linku na Stadionie Narodowym czy warszawskim Kampusie Googla – wylicza Karolina Sochacka odpowiedzialna w Hubie za relacje ze środowiskiem startupowym. – Wszyscy chwalą Wisłę i Łazienki jako europejskie unikaty – chcemy zostawić ślad miasta w pamięci projektów, które tu przyjadą. Hub lotniczy zdolny przyjąć rocznie nawet 20 mln pasażerów daje nam atuty na bycie hubem innowacji naszej części świata – dodaje Michał Olszewski.

Akceleracja? Dlaczego warto?

Projekty we wczesnej fazie rozwoju szukają najczęściej udoskonalenia swoich modeli biznesowych, sposobu pozyskania kapitału, zadbania o stronę prawną startupu i zabezpieczenia własności intelektualnej. To pozwala zdobyć dobre kontrakty i zamienić pomysł w pierwsze pieniądze. Przygotowania nie mogą trwać latami. Startup powinien być gotowy do biznesu w kilka tygodni. Oto cel akceleratora – mówi Maciej Sadowski, szef Startup Hub Poland.

Warszawska odsłona Startup Hub oferuje warsztaty z najlepszymi mentorami i ekspertami z branży (wśród nich m.in. Anna Hejka, Marek Borzestowski czy Olga Kozierowska), sposoby pozyskiwania kapitału, poznanie startupowego i naukowego środowiska oraz grant 30 tys. zł nie pociągający za sobą oddawania udziałów w spółce. Podczas warsztatów uczestnicy odwiedzą najbardziej ekscytujące miejsca w Warszawie oraz poznają z bliska rozkwitającą Warszawską scenę startupową. Wszystko to w międzynarodowym gronie i w całości po angielsku. – Zderzenie ze sobą najbardziej przełomowych pomysłów z całego świata w jednym miejscu to przepis sprawdzony w Dolinie Krzemowej czy Tel-Awiwie. Warszawa jest miejscem, w którym inwestorzy VC są gotowi sfinansować odważne projekty celujące w globalne rynki – dodaje Sadowski.

Duży biznes ma startupy na oku

Na zwycięzców czekają też nagrody od liderów technologicznych, którzy dziś wyznaczają trendy na rynku. Grupa Adamed ufundowała dla zespołu z największym potencjałem 10 tys. zł. Orange Polska zadba nie tylko o dobrą komunikację z “Hubowymi” finalistami. Smartphony dla najlepszego teamu i startery dla wszystkich akcelerowiczów to tylko część ich propozycji. Do grona partnerów Startup Hub Warsaw dołączył również Microsoft. Globalny lider rynku IT oferuje każdemu zgłoszonemu projektowi bezpłatny dostęp do swoich produktów w ramach programu BizSpark. Dla wybranych dostępne będą również granty technologiczne w wysokości 25 tys. i 120 tys. dolarów do wykorzystania w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure. O ucyfrowienie programu zadbał Facebook. Profil Hubu jest miejscem wymiany nawiązywania relacji z startupami z całego regionu i informacji o innowacjach.

Nabory do warszawskiego Startup Hubu kończą się 24 lipca. Formularz informacyjny dostępny jest na stroniewww.startuphub.pl/warsaw

Ważne daty:

  • 28 lipca – zakończenie rekrutacji,
  • 3 sierpnia – ogłoszenie 20 projektów, które wezmą udział w programie,
  • 17-26 sierpnia – szkolenia, warsztaty i spotkania 1:1 z mentorami w Warszawie,
  • 27 sierpnia do 24 września – dalszy rozwój projektów pod okiem mentorów online,
  • 27 września – Demo Day  – szansa na zaprezentowanie projektu przed funduszami VC z EŚW, inwestorami i mediami.
Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze