Warszawa wyprzedziła kolejne 6 miast w rankingu globalności

Warszawa przyjazna start-upom

W rankingu Global Cities całkiem nieźle poszło Warszawie. Dobra kondycja gospodarcza została pochwalona, ale są też rzeczy których u nas nie pochwalono.

Warszawa w rankingu globalności awansowała od zeszłego roku aż o sześć pozycji i teraz znajduje się w szóstej dziesiątce. To wyniki najnowszego zestawienie Global Cities przygotowanego przez firmę A.T. Kearney. Stolica jednocześnie jest uznawana za jedno z najszybciej rozwijających się miast na świecie.

Twórcy rankingu zwrócili uwagę na dobrą sytuację gospodarczą w Polsce, otwarcie centrum Google na Pradze oraz rozwój szerokopasmowego internetu. Wszystko to ma zachęcać do inwestowania w stolicy.

Jednak są też elementy, nad którymi Warszawa musi popracować. Za słaby punkt stolicy uznano mi.in. kapitał ludzki. Warszawa przyciąga niewielu cudzoziemców i jest postrzegana jako miasto, które nie przyciąga ludzi zdolnych.

Stolica jednocześnie została uznana za miasto, które stosunkowo szybko się rozwija – podobnie jak np. Houston.

W czołówce znalazły się takie miasta jak: Londyn, Nowy York i Paryż. Jednak prognozuje się, że stolica Wielkiej Brytanii ze względu na Brexit, w kolejnych latach będzie na słabszej pozycji.

Grzybu

Komentarze