10 edycja konwentu sci-fi i fantasy „Avangarda” startuje dzisiaj

10 edycja konwentu sci-fi i fantasy "Avangarda" startuje dzisiaj

„Gwiezdne wojny” i „Gra o Tron” w jednym miejscu – pasjonaci gier RPG i świata fantasy spotkają się podczas dziesiątej edycji konwentu Avangarda. Impreza zaczyna się dziś.

Avangarda jest organizowana od dziesięciu lat i jest to największe tego typu wydarzenie w stolicy. – Pierwsze edycje w szkole przy ulicy Raszyńskiej były dosyć skromne – mówi Maciej Starzycki, jeden z organizatorów konwentu.

W porównaniu z poprzednimi latami program imprezy został znacznie rozbudowany. Magiczne miejsca celtyckie, prawo karne w średniowieczu czy potwory w tekstach kultury – to przykładowe tematy, o których będzie mowa w bloku literackim. Konwent jest też okazją do spotkań i dyskusji fanów „Gwiezdnych wojen”. Planowane są dyskusje dotyczące np. pionierskich cyfrowych technologii w filmowej sadze. Dla fanów „Star Treka” przygotowana została specjalna sala – „Treksfera”.

Oprócz tego: wystawy, konkursy i sesje gier RPG. Można będzie także wziąć udział w improwizowanych przedstawieniach. Uczestnicy inscenizacji LARP (z angielskiego live action role-playing, czyli granie ról na żywo) będą odgrywać improwizowane scenariusze gier, wcielając się w rycerzy, kleryków, księżniczki albo nawet wiedźmina Geralta.

Przewidziano też popularnonaukowe wykłady i panele dyskusyjne prowadzone przez specjalistów z różnych dziedzin – od humanistyki po nauki ścisłe.

Konwent na kampusie politechniki rozpocznie się dzisiaj o godz. 17, potrwa do niedzieli. Bilety na poszczególne dni kosztują 20-30 zł, karnet na cały konwent – 50 zł. Dzisiaj gry planszowe i RPG będą udostępnione za darmo.

Więcej informacji na ava.waw.pl

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze