14. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil

14. Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil

W trakcie tygodnia festiwalowego organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji m.in. Dyskusyjny Klub Filmowy w Ośrodku Kultury Ochota, koncerty w klubie La Playa, projekcje filmów, wystawę fotograficzną, panel dyskusyjny oraz warsztaty językowe.

Festiwal Brazylijski Bom Dia Brasil integruje różne środowiska, łączy ludzi wielu kultur i kontynentów. Co roku przyciąga nowych artystów i partnerów. Rośnie także stale liczba koordynatorów i wolontariuszy, zaangażowanych w jego tworzenie. Z roku na rok poszerza się zakres merytoryczny programu, aby pokazać tu, w środku Europy, Brazylię prawdziwą, nieznaną i nietuzinkową. Ambicją organizatorów jest dotarcie do jak największego grona odbiorców, dlatego zawsze dbamy zarówno o różnorodność wydarzeń, jak i ich ciekawą tematykę.

Oto program XIV edycji FESTIWALU BOM DIA BRASIL:

poniedziałek, 13 czerwca
Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego
Projekcja filmu „Sangue Azul”, udostępnionego przez Konsula Honorowego Federacji Republiki Brazylii w Małopolsce i na Śląsku. Pokazowi towarzyszyć będzie wystawa brazylijskiego fotografa – Marcela Buainaina.

wtorek, 14 czerwca
Szkoła Językowa – Warsaw School of Languages
Warsztaty języka portugalskiego – darmowe zajęcia wersji europejskiej, brazylijskiej i angolańskiej. Poznamy najważniejsze określenia języka potocznego w kontekście samby, festy i muzyki.

środa, 15 czerwca
Fiesta i Siesta, Bulwar J. Karskiego
Koncert zespołu Samba Soul – wyjątkowy i klimatyczny koncert bossa novy, z dodatkiem innych elementów muzycznych takich jak samba czy MPB, w wykonaniu zespołu Samba Soul.

czwartek, 16 czerwca
Dom Kultury Śródmieście
Spotkanie z sambą – w świat muzyki i tańca wprowadzą nas zaproszeni goście. Po ich wprowadzeniu zapraszamy na pokaz niezwykle interesującego filmu „O Samba”.

piątek, 17 czerwca
Ośrodek Kultury Ochota
Filmowy Klub dyskusyjny przygotowany wraz z Ośrodkiem Kultury Ochota, podczas którego zapraszamy na projekcję filmu „Czarny Orfeusz”. Po filmie odbędzie się dyskusja z zaproszonymi gośćmi.

sobota, 18 czerwca
Klub La Playa
W sobotę będziemy bawić się na plaży nad Wisłą, zapraszamy serdecznie na cały dzień aktywności. Naszym gościom zaproponujemy liczne atrakcje, m.in. turniej siatkówki plażowej czy animacje zumby. Nie zabraknie również zabaw dla najmłodszych. A wieczorem…

sobota, 18 czerwca
Klub La Playa
Festa Grande do Bom Dia Brasil Festival 2016
Wyjątkowym wydarzeniem festiwalowym będzie jak co roku uroczysta festa karnawałowa, z koncertem brazylijskiego projektu Sambalada i As Belezas do Brasil, występem projektu dj-skiego Ed Szynszyl & Alex Baxter, pokazem Capoeiry, animacjami Zumbrasil, parkietem z muzyką forro oraz muzyką pagode na żywo. Do dyspozycji uczestników oddamy dwa parkiety z muzyką latynoską. Atmosferę rozgrzewać będą liczne promocje oraz bogaty program animacji.

weekend 18-19 czerwca
Pierwsze w Polsce warsztaty taneczne naszych najlepszych instruktorów!! Gorąco zapraszamy na 2 dni warsztatów w doborowym towarzystwie:)
(uwaga! warsztaty płatne!)

poniedziałek, 20 czerwca
siedziba Polskiej Akademii Nauk
I Międzynarodowe Polsko-Brazylijskie Seminarium Naukowe
„Stare i nowe problemy w Brazylii: od dyktatury do transformacji demograficznych”. Spotkanie to organizowane jest we współpracy z Fundacją im. profesora Andrzeja Dembicza, Instytutem Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacją Terra Brasilis.

A wszystkie te wydarzenia połączy wspólnym motyw SAMBY

Grzybu

Komentarze