Bielański Dzień Ptaków

Bielański Dzień Ptaków

W sobotę 1 października przypada Europejski Dzień Ptaków. Tego dnia zapraszamy do Parku Olszyna w godz. 10.00-14.00 na drugą edycję pikniku promującego przyrodę Bielan, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ptasiej.

Przewidzianych jest wiele atrakcji dla małych i dużych! Chcemy przekazać wiedzę z zakresu ochrony ptaków zamieszkujących w budynkach oraz przestrzeni miejskiej i rozbudzić ciekawości poznawcze uczestników wydarzenia. Podczas imprezy przewidziane jest spotkanie z Andrzejem Kruszewiczem, dyrektorem warszawskiego ZOO, który opowie m.in. o pracy warszawskiego Ptasiego Azylu i jego podopiecznych.

Ponadto odbędą się pokazy sokolnika oraz prezentacja różnych gatunków dzikich ptaków: z rodziny jastrzębiowatych, sokołowatych i rzędu sów. W namiocie filmowym obejrzymy krótkie filmy dokumentalne ukazujące fascynujący świat wielu gatunków awifauny w ich naturalnym środowisku. Na odwiedzających piknik – dzieci i całe rodziny – czeka także szereg aktywności twórczych i technicznych. Przewidziano m.in. warsztaty szycia filcowych breloków-sów, wykonanie witraży z wzorem ptaka, ozdabianie toreb bawełnianych z nadrukiem ptaków, zbijanie budek lęgowych i karmników. Mamy nadzieję, że każdy wyjdzie z naszego wydarzenia bogatszy o wiedzę z zakresu ochrony ptaków.

Organizatorem wydarzenia jest Dzielnica Bielany m.st. Warszawy.
Partnerami: Towarzystwo Przyrodnicze ‘Bocian’, Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie oraz Ptasi Azyl. Zapraszamy!

Grzybu

Komentarze