DZIAŁAMY Z KOLEKCJĄ! Edukacyjna przestrzeń dla dzieci

DZIAŁAMY Z KOLEKCJĄ! Edukacyjna przestrzeń dla dzieci

Wystawa „Działamy z kolekcją!” jest pierwszą w historii Muzeum próbą stworzenia przestrzeni edukacyjnej dla dzieci opartej na kolekcji sztuki współczesnej.

Wybór prac oraz sposób ich ekspozycji to wynik doświadczeń i obserwacji zebranych przez muzealnych edukatorów podczas poprzednich pokazów kolekcji: „W sercu kraju” i „W niedalekiej przyszłości”. Dla instytucji jest to moment podsumowania działań edukacyjnych prowadzonych od 2013 roku, a także kolejny etap otwierania się na nową publiczność, nie zawsze obeznaną ze sztuką współczesną. Wystawa jest zaproszeniem do zapoznania się z dziełami sztuki stworzonymi przez współczesnych artystów – filmami, rzeźbami i instalacjami zaprezentowanymi w przestrzeni interakcji, gdzie przyswajanie wiedzy o sztuce łączy się z zabawą.

„Działamy z kolekcją!” to edukacyjny projekt wystawienniczy skierowany do trzech głównych grup naszych odbiorców: najmłodszych gości Muzeum (dzieci w wieku 3–6 lat), młodych widzów, najczęściej odwiedzających wystawy w ramach szkolnych wycieczek (dzieci w wieku 7–12 lat) oraz ich opiekunów (zachęcanych do aktywnego uczestnictwa w zajęciach muzealnych razem ze swoimi podopiecznymi).

Program edukacyjny realizowany w ramach programu „Kultura Dostępna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Artyści, których prace są prezentowane na wystawie: Francis Alÿs, Wojciech Bąkowski, Piotr Bosacki, Oskar Dawicki, Ruth Ewan, Yona Friedman, Wiktor Gutt & Waldemar Raniszewski, Oskar Hansen, Żanna Kadyrowa, Tadeusz Kantor & Mieczysław Waśkowski, Mateusz Sadowski, Monika Sosnowska, Artur Żmijewski

1 czerwca – 31 sierpnia, godz 16:00
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ul. Emilii Plater 51
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze