Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Już niedługo rozpocznie się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (15-22 września), którego zakończeniem będzie Europejski Dzień bez Samochodu oraz Dni Transportu Publicznego. Do zabawy i rozmów o komunikacji zapraszamy wszystkich warszawiaków. 

W tym roku hasło przewodnie brzmi „Przesiądź się i jedź”. Komunikacja miejska może być doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy chcą się poruszać po wielkim mieście: szybko, wygodnie, bezpiecznie i ekologicznie.

Zamiast wsiadać rano do samochodu, lepiej przespacerować się na najbliższy przystanek. W trakcie podróży można porozmawiać z sąsiadem, poczytać książkę lub gazetę albo popatrzeć przez okno na budzącą się stolicę – jest wiele możliwości do wyboru.

Zrównoważony transport jest dla kreatywnych

Na początek Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (15-16 września) zapraszamy wszystkich do zajezdni MZA przy ulicy Włościańskiej na wydarzenie Ekokreatywna Warszawa. Impreza, współorganizowana przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej i Miejskie Zakłady Autobusowe, poświęcona będzie ekologii, zrównoważonemu transportowi, recyklingowi, upcyklingowi (tj. formie przetwarzania odpadów, po której powstają produkty o wartości wyższej niż surowce do nich użyte) oraz rękodziełu.

Podczas imprezy Zarząd Transportu Miejskiego zorganizuje warsztaty dla dzieci poświęcone prawidłowemu podróżowaniu Warszawskim Transportem Publicznym, gry i zabawy edukacyjne. Na miejscu będzie można uzyskać informacje o taryfie biletowej i układzie komunikacyjnym, a także przedłużyć ważność swojego e-hologramu do 30 września 2019 roku. Wszystkim czas umilać będzie Pan Bilecik.

Komunikacyjna gra dla aktywnych

 Podczas warsztatów Ekokreatywna Warszawa zainaugurujemy również tygodniową grę miejską, która w tym roku przyjmie hasło ETZT – „Przesiadaj się i jedź”. Tydzień ze zrównoważonym transportem zakończymy 22 września podczas Dni Transportu Publicznego czyli w Europejski Dzień bez Samochodu.

Grzybu

Komentarze