FASHION FILM FETISH – XMAS Edition

FASHION FILM FETISH - XMAS Edition

Sebastian Kobielski oraz Znajomi Znajomych w osobie Dorota Tomaszewska zapraszają na ostatnią w tym roku odsłonę cyklu filmowego poświęconego wybitnym osobowościom i zjawiskom składającymi się na ekcentryczną historię świata współczesnej mody.

Już 15.12 o godz. 20.00 w Sali Kinowej Znajomi Znajomych obejrzymy obsypany nagrodami, przepiękny dokument „Bill Cunningham New York” – historię uwielbianego przez świat mody, ojca modowej fotografii ulicznej

Przed seansem odbędzie się panel dyskusyjny, podczas którego Sebastian z wyjątkowymi Gośćmi Specjalnymi w tym m.in. z Jacek Kolodziejski | photographer porozmawiają o życiu po drugiej stronie obiektywu

Nam również udzielił się wszechobecny przedświąteczny nastrój i przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek!

FILM – w języku angielskim, z angielskimi napisami

Z-A-P-R-A-S-Z-A-M-Y
WSTĘP WOLNY!

Sylwetki:

*Janusz Noniewicz – Kierownik Katedry Mody ASP w Warszawie, jej założyciel i autor koncepcji programowej, prowadzi badania nad modą w kontekście socjologicznym, kulturowym, politycznym i ekonomicznym, działa zarówno w przestrzeni wizualnej (kurator wystaw, autor działań artystycznych), jaki i eseistycznej (autor publikacji). Pracuje na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. Swoje działania przentował między innymi w Galerią Salon Akademii w Warszawie, BWA w Tarnowie, die angewandte w Wiedniu, a także na łamach m.in. Gazety Wyborczej.

*Jacek Kołodziejski – „Moje projekty często fetyszyzują czy to cechy wyglądu lub zachowania.
Jest to droga bardzo egocentryczna, skupiona przede wszystkim na tym kim jestem oraz na tym co lubię. Nie ma tutaj kompromisów.”
Jacek Kołodziejski jest fotografem, twórcą filmów i instalacji artystycznych. Ukończył studia na Wydziale Komunikacji Multimedialnej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Studiował również Film i Fotografię w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Reprezentuje go agencja SHOOTME..
Jako jeden z niewielu fotografów na polskim rynku z sukcesami porusza się w obszarze fotografii komercyjnej jak i na polu sztuki. Właśnie połączenie stylistyki fotografii reklamowej z obszarem działań artystycznych decyduje o wyrazistym i rozpoznawalnym stylu jego twórczości. Jest autorem licznych okładek magazynów i sesji zdjęciowych. Wśród jego ostatnich realizacji znajdują się plakaty promujące film „Miasto 44″ na międzynarodowych festiwalach. Plakat dla Opera Rara “Z rodu Boreasza” (Les Boréades) napisana przez Jean-Philippe’a Rameau. Sesja pisarki, Doroty Masłowskiej, promująca projekt Mister D.
Jego prace były wystawiane na międzynarodowych wystawach takich jak International Festival of Photography in Arles, Tec-Tece Exhibition in Arles, Month of Photography w Bratysławie.
Jacek Kołodziejski został laureatem jednego z najważniejszych konkursów fotograficznych na świecie, PDN Photo Annual 2016 w kategorii Advertising / Corporate za swój projekt Aphelion dla marki biżuteryjnej TAKK.

*Sebastian Kobielski – reżyser kreatywny, artysta włosów, performer. Absolwent prestiżowej PJATK. Przez wiele lat związany z pracownią Jaga Hupało Born to Create. Prowadził bloga Rascal Room, jest autorem wielu felietonów o tematyce modowej. Współtworzy niezliczone projekty z pogranicza świata mody i sztuki – opera, musical, klipy, sesje, wystawy. jego prace były wielokrotnie publikowane i docenione zarówno w kraju jak i za granicą m.in. w L’officiel, Elle, Kaltblut, Client Magazine, Design scene, Post, I-D, Vice, Pani, Viva!, Instyle, K-mag,. Aktualnie reprezentuje go agencja talentów Metaluna.

Z-A-P-R-A-S-Z-A-M-Y

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze