Fashion Impression. Show modowe

Fashion Impression. Show modowe

W programie:

Pokaz kolekcji modowych MAGDALENY MICHALAK, PATRYCJI PLESIAK i ANDRZEJA CIEŚLIKA
Studio piosenki – musical, pop
Taniec nowoczesny – Active Movement

Dom Kultury Zacisze
ul. Blokowa 1
7 listopada godz 18.00

Projektanci

Magdalena Michalak
Studentka projektowania ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Kolekcja Magdaleny Michalak jest przekrojem wrażliwości projektantki. W odpowiedni sposób łączy ze sobą z pozoru sprzeczne wartości. Szykowne połyskujące tkaniny zestawione ze sportową siatką, srebro i złoto, błękity z różem pomimo swego skrajnego charakteru tworzą spójny zestaw sylwetki i trafiają do odbiorcy. Zupełnie jak w naturze, która poprzez kontrasty dąży do równowagi, tak samo propozycje projektantki lawirują pomiędzy subtelnymi bielami przeplatanymi z szarościami delikatnymi przebłyskami błękitu, aż po ekspresyjną mieszankę amarantu złota i czerni skomponowaną niepokojących cięciach. Pomimo poszukiwań inspiracji w dużej mierze kompozycja na wiosnę 2015 powstała pod wpływem emocji. Jak twierdzi projektantka  „to własne emocje maja większą siłę przebicia niż utarte schematy”. Praca nad kolekcją głównie polegała na studiowaniu siebie, swoich słabości i wrażliwości, jest to swego rodzaju obnażenie swojej duszy i charakteru.
Patrycja Plesiak
Projektantka Patrycja Plesiak tworząc własne Studio Mody kierowała się głęboką pasja do mody i miłością do sztuki. Kształcąc swoje umiejętności na Wydziale Tkanin i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – jednym z najstarszych w Polsce oraz współpracując z firmami odzieżowymi zdobywała doświadczenie niezbędne do zawodu projektanta. Ubrania z metką Patrycji Plesiak znalazły swoich odbiorców nie tylko w Polsce, ale również na rynkach zagranicznych. Prezentowane były na międzynarodowych konkursach dla projektantów „Off Fasion” czy „Textile Salon w Rosji”, z którego jako pierwsza polska projektantka mody wróciła ze złotym medalem i certyfikatem wręczonym przez Slavę Zaitsevą – legendę światowej mody.
Andrzej Cieślik

Kolekcja ubiorów z dzianiny dla facetów młodszych i starszych to alternatywa dla sztywnych garniturów i szeleszczących stilonowych kurtek i płaszczy. „Życie to jest TEATR”, więc do projektowania odzieży podchodzę tak samo, jak do kostiumów teatralnych. Za realizację kolekcji serdecznie dziękuję: SPEKTRA – Elżbiecie i Ryszardowi Michalakom, Marzenie Fraszczyk, MARGO – Małgorzacie Motyce, Małgorzacie Antoszczyk, Marii Bryl, ARYS – Wioli Możyszek i Maciejowi Kozie oraz Annie Wójcik.

POKAZ MODY – KONCERT FASHION IMPRESSION to promocja utalentowanych projektantów mody, wokalistów, modelek i modeli zaczynających swoją karierę zawodową. Urodzili się w Konstantynowie Łódzkim lub związali się z życie kulturalnym miasta i aktywnie w nim uczestniczą.

43539

Grzybu

Komentarze