Festiwal Europejski 2019

Wspólnie świętujmy 15-lecie przystąpienia Polski do UE! ??

Majówkę w Warszawie rozpocznie Festiwal Europejski. To całodniowe, pełne atrakcji dla całej rodziny wydarzenie, które odbędzie się 1 maja na Krakowskim Przedmieściu (g. 12.00-18.00) i na terenie Multimedialnego Parku Fontann (g. 19.00-20.30).

Na Krakowskim Przedmieściu zabrzmi znany europejski repertuar. Na scenie przy ul. Tokarzewskiego pojawią się m.in. artyści z Polski, Grecji i Niemiec. Chętni nauczą się podstaw europejskich tańców – mazura, polki, paso doble, zorby, kankana, itd. Przez cały dzień będą się tam również odbywać liczne konkursy z nagrodami.

Z balkonu Hotelu Bristol wybrzmi „Oda do radości”, a warszawiacy wraz z artystami operowymi zaśpiewają europejskie hity muzyczne.

Oprócz strawy duchowej na uczestników Festiwalu czeka również wybór dań z kuchni całej Europy. Do żurku, chłodnika litewskiego, czeskiej zupy czosnkowej, joty i węgierskiego gulaszu zasiądziemy przy wspólnym, 28-metrowym stole.

Najmłodsi warszawiacy odnajdą mnóstwo okazji do zabawy przy skwerze Hoovera. Czekają na nich m.in. ekologiczne warsztaty plastyczne, integracyjne wielopokoleniowe gry, budowanie charakterystycznych europejskich budowli i bajki narodowe.

Nie tylko dzieciom spodoba się natomiast miasteczko nowoczesnych technologii przy skwerze ks. Twardowskiego.

Na całym Krakowskim Przedmieściu spotkać będzie można orkiestry dęte, teatry uliczne oraz barwny korowód „Ody do radości” – tancerzy, animatorów, muzyków i mieszkańców stolicy.

Do współpracy przy wydarzeniu zostały zaproszone spółki miejskie oraz instytucje, które mają istotny wpływ na rozwój miasta. W swojej strefie, ulokowanej w okolicy kościoła św. Anny, pokażą swój dorobek i rozwój z ostatnich 15 lat.

Festiwal zakończymy wyjątkowym koncertem z udziałem gwiazd polskiej estrady. Na scenie w Multimedialnym Parku Fontann pojawi się Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Narodowej pod batutą Krzesimira Dębskiego oraz Kayah, Natalia Nykiel, Stanisław Soyka i artyści operowi.

Jednym z elementów, który wpisuje się w program obchodów 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej jest film, który będzie emitowany podczas tegorocznych pokazów w Multimedialnym Fontann. Opowiada on o zmianach jakie zaszły w stolicy w ciągu ostatnich 15 lat. Inauguracja pokazów również odbędzie się 1 maja o godz. 21.30

Organizator wydarzenia: Miasto Stołeczne Warszawa
Producent wydarzenia: Stołeczna Estrada
Partnerzy: Woda dla Warszawy, Zieleń Warszawska, Warszawski Transport Publiczny, Tramwaje Warszawskie Metro Warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe Warszawa Straż Miejska Warszawa, MPO, SKM: Warszawska Szybka Kolej Miejska, Muzeum Warszawy Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych Polska Fundacja im. Roberta Schumana

#EuropaZmieniaWarszawę
#DziękUEmy

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze