Festiwal Gier Podwórkowych na Bródnie

Festiwal Gier Podwórkowych na Bródnie

W okresie wakacyjnym pewna część dzieci na Bródnie nie ma dostępu do instytucji, które mogłyby zagwarantować im wartościowe spędzenie czasu. Nie wszyscy korzystają z oferty lata w mieście czy zajęć w domu kultury, które są też ograniczone czasowo bądź są płatne.

Z tego względu, by zapewnić wszystkim chętnym dzieciom dostęp do wartościowego i rozwijającego je spędzania czasu sensowne jest zorganizowanie zajęć w przestrzeni blokowisk, gdzie każdy będzie mógł z nich bezpłatnie skorzystać. Projekt będzie realizowany przez sześć poniedziałków w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia, w godz. 9.00 – 14.00 na podwórkach przy ulicy Rembielińskiej nr 17-19 oraz ul. Bazyliańskiej 18. Zajęcia animatorskie poprowadzą dwie osoby.Na każde zajęcia zostanie przygotowane zaplecze techniczne – stoły, krzesła oraz namioty zabezpieczające przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W celu prowadzenia zajęć organizatorzy postarali się o niezbędne gry, zabawki, inne materiały.

Na Bródnie, w okresie wakacji, poza organizacją tzw. lata w mieście czy zajęciami w Domu Kultury Świt dzieci nie mają zagwarantowanego interesującego i rozwijającego je spędzania czasu na twórczych i inspirujących zadaniach. Istnieje zatem potrzeba „wyjścia” między bloki i dotarcia do dzieci, które z różnych przyczyn spędzają wakacje w Warszawie i nie mają odpowiednio zorganizowanego czasu wolnego. Udział w zajęciach jest darmowy!

Festiwal Gier Podwórkowych na Bródnie

Grzybu

Komentarze